Fanów ostrego grania nie może zabraknąć w niedzielę 16 czerwca na Zamku w Nidzicy. O 15:00 rozpocznie się tam Zamkowy Maraton Rockowy ZMRock 2013. Wstęp wolny.

Do udziału w maratonie zakwalifikowało się 10 zespołów z całej Polski. Oto one: D’Dorsh (Olsztynek), Omni Modo (Poznań), Guyinthesky (Warszawa), Comin To Town (Pabianice), Marek Piwczyk Trio (Zabrze), Aloud (Ciechanów), Transtime (Działdowo), Sheep (Osowiec), Polska B (Ząbki), Circle Waves (Warszawa).

Gwiazdą wieczoru będzie zespół COCHISE, którego koncert zaplanowano na godz. 21:00. Zespół Cochise powstał w 2004 r. w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r. oraz cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”. W połowie maja 2012 roku światło dzienne ujrzała druga pełnowymiarowa płyta Cochise „Back to Beginning”.

Próbkę umiejętności zespołów, które wystąpią podczas maratonu, w tym ciechanowskiego Aloud, sprawdzicie na stronie internetowej Nidzickiego Ośrodka Kultury – TUTAJ. Miłego słuchania!

Źródło: nok.nidzica.pl, stillalive.cochise.pl