Pokazy sprzętu uzbrojenia, umundurowania żołnierzy polskich i niemieckich z 1939 r., lekcje nadawania alfabetem Morse’a – oto niektóre z atrakcji, jakie zaplanowano dla widzów VI Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą.

W sobotę, 31 sierpnia br. o godz. 16:30 na polu bitwy w Uniszkach Zawadzkich, już po raz szósty będziemy świadkami rekonstrukcji historycznej bitwy pod Mławą 1939.

Od godziny 10:00 odbywać się będą pokazy sprzętu wojskowego – współczesnego i historycznego, potwierdzone zostały – Quad, BRDM, Żbik, czołg PT 91, BWP, WZT, sekcja strzelców wyborowych z wyposażeniem z jednostek wojskowych z Giżycka, Przasnysza oraz z Warszawy Wesoła.

Przy schronie przy trasie nr 7 zaprezentowane zostanie wyposażenie i uzbrojenie Wojska Polskiego z 1939 roku.

O godz. 12:00 rekonstruktorzy zaproszą na zajęcia z łączności dzieci – będą pokazywać jak nadawać alfabetem Morse’a, jak działa telefon polowy oraz punkt werbunkowy dla ochotników.

Po godz. 14:00 zaplanowano dynamiczną prezentację polskiego czołgu 7 TP i niemieckiego Panzer I, pokaz artyleryjski oraz prezentację umundurowania i wyposażenia żołnierzy polskich i niemieckich z 1939 roku.
Przed rozpoczęciem samej rekonstrukcji zaprezentowane zostaną pojazdy kołowe 1939 – polski samochód pancerny wz. 34 i niemiecki kfz. 13.

Źródło: bitwa1939.mlawa.pl