Remont ratusza, przebudowa budynku Miejskiego Domu Kultury, gruntowny remont ulicy Padlewskiego – inwestycje budowlane w Mławie postępują. Czym miasto może się już pochwalić?

Efekty remontu zabytkowego ratusza miejskiego są już widoczne: zmieniona została elewacja, stolarka okienna i drzwiowa oraz pokrycie dachowe budynku. Wyremontowano wieżyczkę wieńczącą najstarszy świecki zabytek Mławy. Aktualnie odnawiane są wnętrza budynku – pomieszczenia wydziału finansowego. Już wiadomo, że zaplanowane do końca listopada br. prace potrwają dłużej. Zakłada się, że ekipy budowlane będą obecne na Starym Rynku 19 do czerwca 2014 roku.

W budynku MDK zdjęto pokrycie dachowe i o kilkadziesiąt centymetrów podniesiono ściany budynku. W przyszłości, zgodnie z projektem, pomieszczenia na najwyższej kondygnacji mają mieć okna od strony rynku (wcześniej wychodziły jedynie na podwórze). Prace w ramach I etapu przebudowy, rozbudowy i modernizacji MDK mają potrwać do końca września przyszłego roku.

Na ul. Padlewskiego trwają prace przy wodociągu (jego budowa jest w fazie końcowej) oraz przy przyłączach kanalizacji sanitarnej. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się również remont ul. Lawicza-Liszki. Plany zakładają wykonanie odcinków kanalizacji deszczowej, wjazdu od ul. Padlewskiego oraz utwardzenie nawierzchni.

Źródło: UMM