W sobotę 23 listopada w Ciechanowie po raz 32 – “Blues na Dołku”. Tegoroczna impreza połączona jest z 20. rocznicą działalności artystycznej zespołu DEMOBIL BLUES. Wśród zaproszonych gości: SZULERZY, JJL TRIO, DARO P.

Demobil Blues powstał w Ciechanowie w 1993 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i kompozytora w jednym – Marka Falkiewicza. Rok później Demobil zagrał pierwszy koncert w rodzinnym mieście na ogólnopolskiej imprezie Blues na Dołku. Od 1994 roku rozpoczął się długi szlak koncertów, festiwali, przeglądów w całym kraju, na których zespól stopniowo zdobywał uznanie na scenie polskiego bluesa.

Szulerzy to zespół założony w 2001r. w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

JJL Trio to nowy projekt utworzony przez doświadczonych i znanych na polskich scenach jazzowych i bluesowych, muzyków. W swoim repertuarze łączy blues z elementami jazzu, fusion i rocka.

Start imprezy o godz. 19:30, Kawiarnia Artystyczna PCKiSz (ul. Strażacka 5). Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie kina.

Źródło: PCKiSz Ciechanów