Historie miłosne i muzyczne będzie można śledzić w tym miesiącu na ekranie mławskiego kina Kosmos. Pocałuj mnie, Wspaniała, Buena Vista Social Club, Sugar Man oraz Cristiadaoto propozycje kina Kosmos na czerwiec 2013.

Melodramat szwedzkiej produkcji w reżyserii Alexandry Theresy Keining – Pocałuj mnie to opowieść o silnym i dramatycznym w skutkach uczuciu dwóch kobiet. Na imprezie zaręczynowej ojca, Mia poznaje Fridę – córkę przyszłej macochy. Na początku wydaje się, że zalotna blondynka będzie wodzić na pokuszenie jej narzeczonego Tima. Mia z zazdrością obserwuje ich w tańcu i podczas pogawędki na papierosie. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać: kobieta coraz częściej i dłużej przeszywa wzrokiem swoją “rywalkę”. Szybko zaczyna spijać słowa z jej ust i pozwalać Fridzie na frywolne dowcipy. Po wspólnym wyjeździe do chatki na odludziu, lampce wina i pierwszym pocałunku Mia postara się opanować żądzę i podejmie desperacką próbę powrotu do dawnego życia…

Wspaniała to francuska komedia romantyczna, która stała się we Francji kasowym przebojem. Lata pięćdziesiąte. 21-letnia Rose marzy o tym by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. Jak się okaże Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy.

Cristiada to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta, weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem. Reżyseria: Dean Wright.

Buena Vista Social Club to dokument Wima Wendersa poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall. Film kręcono przede wszystkim w Hawanie, na Kubie, ale też w holenderskim Amsterdamie oraz w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne – Sugar Man w reżyserii Malika Bendjelloula to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał.

I na koniec przykra wiadomość dla mławskich kinomanów, w wakacje kino Kosmos będzie nieczynne.

Aktualny repertuar kina Kosmos sprawdzicie TUTAJ

Źródło: filmweb.pl