Tegoroczne Dni Mławy już w najbliższy weekend, 13 – 14 lipca. Mławskie Targi Przemysłowe i Jarmark Wojciechowy, Malowanie Muławy, II Mławski Zlot Miłośników Aut z grupy VW, pokazy broni strzeleckiej, koncert zespołu Sztywny Pal Azji oraz Gala Disco-Polo. Sprawdź program imprezy.

W sobotę, 13 lipca od godz. 10:00, na ulicach 3 Maja oraz Chrobrego odbędą się Mławskie Targi Przemysłowe, w czasie których będzie można zapoznać się z ofertą lokalnych firm. Równolegle do targów przemysłowych trwać będzie Jarmark Wojciechowy, podczas którego rzemieślnicy i twórcy ludowi pochodzący z różnych stron Polski, wystawią do sprzedaży rękodzieło artystyczne i wyroby własne. Można będzie spróbować m.in: wędlin z Litwy, chleba prosto z pieca, czy też piwa z podpiwka.

W ramach Dni Otwartych Klubu Kaliber, w sobotę w godz. od 11:00 do 14:00 – pokazy broni strzeleckiej i technik strzelania, trening strzelecki. A o godz. 20:30 na estradzie w parku miejskim, koncert zespołu Sztywny Pal Azji.

W niedzielę, 14 lipca, od godz. 10:00 – kontynuacja Mławskich Targów Pracy oraz Jarmarku Wojciechowego, tym razem jednak na ul. Wyspiańskiego. W godz. 12.00 – 15.00 – otwarte zawody o puchar Prezesa Klubu Kaliber (zapraszamy wszystkie osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 13 roku życia. Od 13 do 18 lat za zgodą rodziców. Strzelnica sportowa Klubu “KALIBER” w Mławie przy ul Zuzanny Morawskiej 29).

O godz. 14:00 w parku miejskim – “Malowanie Muławy” – w całym parku ustawionych zostanie 15 dwuwymiarowych figur Muławy – legendarnej postaci, od imienia której miasto wzięło swoją nazwę. Figury zostaną pomalowane przez mieszkańców według ich twórczej inwencji. Pomalowane Muławy pozostaną przez kilka dni w parku, tworząc naturalną ekspozycję. W późniejszym czasie figury zostaną przeniesione w różne części miasta, a na zimę przekazane zainteresowanym instytucjom i osobom. Być może w dobrym stanie przetrwają zimę i na wiosnę znów ozdobią naszą miejską przestrzeń. Na pewno przetrwają w katalogu, poświęconemu projektowi SZTUKA W BRAMIE, którego są elementem.

Od godz. 11:00 – II Mławski Zlot Miłośników Volkswagenów (ul. 3 Maja, ul. Chrobrego). O godz. 17:30 – parada ulicami miasta.

A od godz. 16:00 na estradzie w parku miejskim – Gala Disco-Polo. Zagrają zespoły: Czamplix, Uniden, Majla, Never, Szafis.

Źródło: UMM