W sobotę 26 października o godz. 19:00 na Zamku w Nidzicy zagra koncert Grażyna Łobaszewska z zespołem. Koncert promuje najnowszą płytę piosenkarki – “Przepływamy”. Obok nowych utworów, podczas koncertu nie zabraknie również największych przebojów artystki, takich jak: “Czas nas uczy pogody”, “Brzydcy”.

Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie Łobaszewskiej w 1971 r. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.”

Już dziś zapraszamy na pełen emocji koncert. Cena biletu – 25 zł. Bilety do nabycia w biurze Nidzickiego Ośrodka Kultury (ul. Zamkowa 2) oraz bezpośrednio przed koncertem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej artystki – TUTAJ

Źródło: nidzica.pl, lobaszewska.pl.