W niedzielę, na zakończenie pierwszej wiosennej serii naszej grupy piłkarskiej IV ligi, Mławianka Mława zagra w Ostrołęce z tamtejszą Koroną. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00.

W tym sezonie już po rundzie jesiennej wiemy, że Mławianka nie ma szans na włączenie się do walki o awans do III ligi. W rundzie jesiennej Mławianka Mława zgromadziła w 18 spotkaniach 30 punktów i zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Bugu Wyszków – traci jednak aż 13 punktów.

W spotkaniach kontrolnych piłkarze grali tak, jakby byli świadomi, że na wiosnę grają “o pietruszkę”, bo z jednej strony szans na awans nie ma żadnych, a przewaga 9 punktów nad strefą spadkową wydaje się być bezpieczna. W ostatnim sparingu przed ligą mławianie przegrali z MKS Przasnysz aż 0:5. We wcześniejszych sparingach przegrali również z IV-ligową Olimpią Olsztynek (1:3) i III-ligowym Huraganem Morąg (1:2), zremisowali z III-ligowym Startem Działdowo (2:2) i IV-ligową Polonią Iłowo (1:1). Jedyna wygrana, jaką piłkarze Mławianki odnieśli w okresie przygotowawczym było zwycięstwo nad Błękitnymi Raciąż 1:0. Po tych sparingach trudno być optymistą przed rozpoczynającą się ligą, jednak mamy nadzieję, że gra i wyniki w meczach ligowych będą o wiele lepsze niż w sparingach.

Najbliższy przeciwnik Mławianki, Korona Ostrołęka, to beniaminek ligi. Piłkarze z Ostrołęki dobrze zaczęli rozgrywki ligowe, do połowy rudny jesiennej znajdowali się w górnej części tabeli. Jednak końcówka rundy w wykonaniu Korony była już dużo słabsza i ostatecznie zespół spadł na 14 miejsce w tabeli (do Mławianki traci 9 punktów).

W sparingach przedsezonowych Korona Ostrołęka też nie spisywała się najlepiej. W ostatni weekend wygrała z KS Troszyn 2:1 (liga okręgowa). Wcześniej przegrała z Warmią Olsztyn 1:3 (liga okręgowa), Omulewem Wielbark 1:3 (IV liga), zremisowała z Nadnarwianką Pułtusk 3:3 (IV liga) oraz pokonała Iskrę Krasne 12:0 (liga okręgowa), ŁKS Łochów 5:2 (liga okręgowa), KS Śniadowo 3:0 (IV liga) i Orzyc Chorzele 5:0 (klasa A). 5 zwycięstw, 1 remis i dwie porażki, przy 32 golach strzelonych i 12 straconych to bilans bardzo dobry, ale klasa przeciwników była na tyle niska, że do wysokich wygranych nie należy przywiązywać większej wagi. Faworytem niedzielnej potyczki mimo wszystko wydaje się być Mławianka Mława.

W rundzie jesiennej w pierwszym spotkaniu obu drużyn Mławianka zremisowała z Koroną 1:1.

Wydarzeniem tej serii spotkań będzie spotkanie w Wyszkowie, gdzie liderujący Bug będzie podejmował trzecią w tabeli Polonię Warszawa.

 

Zestaw par 19 kolejki IV ligi:

Czarni Węgrów      –     Wisła II Płock     (15 marca, 15:30)
Korona Ostrołęka     –     Mławianka Mława     (16 marca, 15:00)
Amator Maszewo     –     Mazur Gostynin     (15 marca, 13:00)
MKS Ciechanów     –     Błękitni Gąbin     (15 marca, 15:00)
Naprzód Skórzec     –     Ostrovia Ostrów Mazowiecka     (15 marca, 13:00)
Błękitni Raciąż     –     Narew Ostrołęka     (15 marca, 15:00)
Wkra Żuromin     –     MKS Przasnysz     (15 marca, 14:00)
KS Łomianki     –     Bzura Chodaków (Sochaczew)    (15 marca, 12:00)
Bug Wyszków     –     MKS Polonia Warszawa     (15 marca, 14:00)

Źródła: 
mksmlawa.futbolowo.pl
to.com.pl
90minut.pl