Mławianka Mława wygrała wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Węgrów 2:0 i po trzech seriach spotkań w piłkarskiej czwartej lidze jedynie mniejszą ilością goli strzelonych ustępuje liderowi, którym jest beniaminek – MKS Ciechanów. Drugie miejsce Mławianka Mława zajmuje ex aequo z innym beniaminkiem – Koroną Ostrołęka. Wszystkie te trzy drużyny zgromadziły dotąd po 7 punktów. W tej kolejce wydarzenia sportowe przyćmiły chuligańskie wybryki pseudokibiców Legii Warszawa, którzy doprowadzili do przerwania meczu w Łomiankach, w którym miejscowy KS Łomianki podejmował MKS Polonię Warszawa.

Mecz w Łomiankach został przerwany przez sędziego w 36 minucie meczu (przy prowadzeniu Polonii 2:0) po wtargnięciu pseudokibiców na murawę boiska. Zachodzi tu pytanie czy można było burdom na boisku w Łomiankach zapobiec? Przed spotkaniem wiedziano o tym, że na mecz wybiera się liczna grupa pseudokibiców Legii (z pewnością nie po to by oglądać czwartoligowe spotkanie). “Przegląd Sportowy” o zagrożeniu bezpieczeństwa pisał już kilka dni przed meczem, a burmistrz Łomianek zalecił miejscowym kupcom wcześniejsze zamknięcie sklepów. O zagrożeniu więc wiedziano. I wydaje się, że było wystarczająco dużo czasu, żeby do zamieszek nie dopuścić. Zachodzi również pytanie, czy do podobnych ekscesów może dochodzić na innych meczach z udziałem Polonii i czy niebezpieczeństwo będzie grozić kibicom i piłkarzom podczas meczu Mławianki z Polonią, który zaplanowany jest w Mławie na koniec września? Miejmy nadzieję, że piłkarscy działacze i służby bezpieczeństwa będą potrafiły sobie z tym problemem szybko poradzić.

Wracając do wydarzeń boiskowych. Drugie zwycięstwo (drugie wyjazdowe) odnieśli w minionej kolejce piłkarze Mławianki Mława. Mławianie ograli ostatni zespół ligowej tabeli – Czarnych Węgrów 2:0, a bramki dla gości padły po strzałach Piotra Falenckiego i Marcina Tomczaka z rzutu karnego. Po raz drugi już w tym sezonie mławianie kończyli mecz w dziesiątkę. Tym razem czerwoną kartkę obejrzał Piotr Król.

Za tydzień Mławianka Mława zagra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem przeciwnikiem będzie Wisła II Płock, drużyna “własnego boiska”, gdzie tradycyjnie płocczanie zdobywają zdecydowaną większość punktów.

W innych meczach minionej kolejki IV ligi zwracają uwagę zwycięstwa beniaminków: Korony Ostrołęka, MKS Ciechanów, Naprzodu Skórzec oraz pierwszy punkt Amatora Maszewo. Pierwsze punkty stracił dotychczasowy lider – MKS Przasnysz, który przegrał w Raciążu z Błękitnymi 0:2. W tabeli przewodzi trio: MKS Ciechanów, Korona Ostrołęka i Mławianka Mława.