Korona Szydłowo w meczu kolejki ligi okręgowej pokonała na wyjeździe MKS Ciechanów 3:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli, które daje możliwość gry w barażu o awans do IV ligi. 

Tym zwycięstwem Korona prolongowała również swoje nadzieje na bezpośredni awans z pierwszego miejsca. W chwili obecnej Korona Szydłowo ma 8 punktów straty do lidera – Korony Ostrołęka, przy dwóch spotkaniach rozegranych mniej od lidera i w zanadrzu bezpośredni mecz u siebie z tym rywalem.

Górna część tabeli ligi okręgowej:

Drużyna Mecze Punkty Do
rozegrania
1. Korona Ostrołęka 28 62 Korona Szydłowo (w), MKS Ciechanów (d)
2. Korona Szydłowo 26 54 GKS Strzegowo (d), Mazowsze Jednorożec (w), Korona Ostrołęka (d), Kryształ Glinojeck (w)
3. MKS Ciechanów 26 54 Wkra Bieżuń (w), Sona Nowe Miasto (w), Boruta Kuczbork (d), Korona Ostrołęka(w)

W środę i sobotę rozegrane zostaną zaległe mecze. Korona Szydłowo zagra z outsiderami rozgrywek ligi okręgowej: u siebie z GKS Strzegowo oraz na wyjeździe z Mazowszem Jednorożec. Decydujące – być może – o pierwszym miejscu w lidze starcie z Koroną Ostrołęka rozegrane zostanie dopiero 15 czerwca. Zakończenie rozgrywek planowane jest na 22 czerwca – Korona zagra na wyjeździe z Kryształem Glinojeck.

W poprzedniej kolejce swoje mecze przegrały dwa pozostałe zespoły z powiatu mławskiego. GKS Strzegowo uległ 0:2 na wyjeździe Borucie Kuczbork, a całkiem dobrze spisująca się na wiosnę Wieczfnianka nie sprostała Kryształowi Glinojeck ulegając mu w meczu wyjazdowym 0:1.

W tabeli Wieczfnianka jest czternasta (21 punktów), GKS Strzegowo zajmuje ostatnie – szesnaste miejsce (15 punktów).