Krzysztof Cezary Buszman – poeta, autor piosenek, podróżnik, będzie gościem V spotkania autorskiego organizowanego w ramach cyklu “Czwartkowe wieczory z poezją” przez Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 lutego br. o godz. 18:00 w Restauracji Da Grasso w Ciechanowie (ul. Sienkiewicza 120 b). Dla fanów twórczości Buszmana, po spotkaniu będzie możliwość zakupu jego książek i płyt z osobistą dedykacją.

Krzysztof Cezary Buszman – poeta, autor piosenek, fotografik i podróżnik, urodził się 17 lipca 1967 r. w Gdańsku. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. Promotorką poety była Agnieszka Osiecka, która w 1996 roku napisała: “Mnie się najbardziej podobały te strofy, w których autor operuje swoistą grą słów”. W 1997 roku poeta wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie trzy lata później w Londynie powołał do życia Agencję Promocji Kultury Polskiej. W 2001 roku został przyjęty do Union of Polish Writers Abroad- Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, by już w następnym roku zasiąść w jego zarządzie.

Jego twórczość zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji, a wiersze poety ukazywały się cyklicznie w Coolturze – Tygodniku Polskim w UK. W 2001 roku przed poetą otworzyły również przychylne podwoje Association Polonaise des Auteurs, Journalistes et Traducteurs en Europe – Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu. W 2002 roku poeta został przyjęty do Stowarzyszenia Autorów ZAIKS i w tym samym czasie szereg jego wierszy znalazło uznanie wybitnych kompozytorów. W 2005 roku autor wrócił do kraju, gdzie wkrótce wstąpił do Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Zainteresowanych postacią Krzysztofa Cezarego Buszmana odsyłamy do jego strony internetowej – TUTAJ.

Buszman-zaproszenie

Źródło: Janina Janakakos-Szymańska, buszman.com