Od soboty 24 sierpnia do wtorku 3 września na skwerze pomiędzy kościołem św. Trójcy a Ratuszem staną wielkoformatowe fotografie Mławy sprzed 1939 roku, które będzie można podziwiać w ramach wystawy pn. “Mława przed 1 września 1939 – miasto, którego nie ma”. Tytuł wystawy sugeruje, że mamy szansę ujrzenia naszego rodzinnego miasta, którego nie znamy i w większości nie pamiętamy.

Wystawa plenerowa wielkoformatowych przedwojennych fotografii Mławy przedstawiających architekturę miasta oraz obyczajowość mieszkańców ma charakter reportażu i jest próbą stworzenia swoistego wehikułu czasu. Fotografie, które będziemy mieli okazję oglądać pochodzą z kolekcji: Wiesława Brodackiego, Jarosława Janiszewskiego, Marka Kowalczyka, Tomasza Kuckiego, Lecha Prejsa i innych.

Organizatorem wystawy jest grupa nieformalna “Mława – miasto zabytkowe” zrzeszająca pasjonatów historii naszego miasta. Wystawa powstanie dzięki mikrowsparciu Miejskiego Domu Kultury w ramach projektu Artystycznie Energetyczna Mława.

Otwarcie wystawy zaplanowano na sobotę 24 sierpnia, na godz. 19:00. W dniach 24 i 29 sierpnia ma się ponadto odbyć rekonstrukcja targu miejskiego. Organizatorzy wystawy poszukują chętnych wolontariuszy, pasjonatów historii, darczyńców, mecenasów kultury do współtworzenia tego wydarzenia.

Aktualne informacje na temat wystawy możecie śledzić na jej profilu na Facebooku – TUTAJ.

Źródło: Facebook – Mława, której nie ma