Doskonale rozpoczęła rozgrywki IV ligi pierwsza drużyna Mławianki Mława. W swoim pierwszym meczu w nowym sezonie mławianie wywalczyli trzy punkty na boisku beniaminka – Amatora Maszewo.

Mecze z beniaminkami na początku sezonu, zwłaszcza wyjazdowe, są zawsze trudne. Przekonali się o tym również piłkarze Mławianki Mława w pierwszej części dzisiejszego meczu, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0. W drugiej połowie Mławianka jednak nie tylko odrobiła straty, ale i zdołała strzelić zwycięską bramkę, a tym samym wywiozła z małej miejscowości nieopodal Płocka komplet trzech punktów.

Pierwszym liderem został beniaminek – Korona Ostrołęka, który u siebie pokonał drużynę Czarnych Węgrów 2:0. Drugie miejsce po pierwszej serii zajmuje Mławianka Mława. W pierwszej kolejce, w ośmiu spotkaniach, padło zaledwie 12 bramek, najwięcej (3 gole) w meczu Amator – Mławianka.

W drugiej kolejce (już w najbliższą środę) Mławianka zagra na stadionie w Mławie z kolejnym beniaminkiem ligi – Koroną Ostrołęka, która dziś pokonała u siebie Czarnych Węgrów 2:0.

 

Wyniki pierwszej kolejki IV ligi:
Amator Maszewo – Mławianka Mława 1:2
Wkra Żuromin – Narew Ostrołęka 0:0
Naprzód Skórzec – Błękitni Gąbin 1:1
Korona Ostrołęka – Czarni Węgrów 2:0.
Bug Wyszków – Bzura Chodaków  1:0
KS Łomianki – MKS Przasnysz  0:1
Błękitni Raciąż – Ostrovia Ostrów Mazowiecka  1:0
MKS Ciechanów – Mazur Gostynin   1:1

MKS Polonia Warszawa – Wisła II Płock – przełożony na 28 sierpnia

 

 

Źródło: AmatorMaszewo.futbolowo.pl, 90minut.pl