Z dużą radością przyjęliśmy fakt, że Inga Piwowarska, 18-letnia akordeonistka z Mławy, wystąpi w finale konkursu “Młody muzyk roku: 2014”. Finał konkursu z udziałem Ingi odbędzie się już w najbliższą środę (19 marca). Transmisja na żywo na antenie TVP Kultura.

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na jednym z klasycznych instrumentów. Konkurs jest złożony z dwóch etapów: półfinału i finału. Półfinaliści zostali wybrani przez organizatorów konkursu – TVP Kultura oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na podstawie dotychczasowych osiągnięć artystycznych.

Do finału, z 17 półfinalistów, wyłoniono siedmiu finalistów, a są wśród nich: wiolonczelistka, pianista, dwóch akordeonistów, trębacz, flecistka i altowiolista. Finał konkursu Młody Muzyk Roku odbędzie się w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie 19 marca (środa) o godz. 20:20. Transmisja na żywo w TVP Kultura. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji (Eurowizja dla Młodych Talentów), który odbędzie się w czerwcu w niemieckiej Kolonii.

W półfinale konkursu Inga Piwowarska wykonała Preludium I Fuga D-Dur BWV 850 Jana Sebastiana Bacha oraz Sonatę Nr 1 (cz. III Chorał i Recytatyw i cz. IV Finał) Anatoli Kusjakowa. Program finału to: Bogdan Dowlasz – Koncert na akordeon i małą orkiestrę cz. I.

Sylwetka Ingi Piwowarskiej, finalistki konkursu Młody Muzyk Roku: 2014 TUTAJ.

Trzymamy kciuki za finałowy występ Ingi! Powodzenia!

Inga Piwowarska

 

Źródło: mlodymuzykroku.tvp.pl