Już w najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki mazowieckiej IV ligi. Mławianka Mława na początek zagra na wyjeździe z beniaminkiem ligi – Amatorem Maszewo.

Najbliższy rywal Mławianki w poprzednim sezonie w iście imponującym stylu wygrał rozgrywki płockiej ligi okręgowej. W 30 meczach minionego sezonu drużyna Amatora zdobyła 76 punktów, odnosząc 24 zwycięstwa, 4 remisy i ponosząc zaledwie 2 porażki. W całym poprzednim sezonie Amator strzelił aż 137 goli, tracąc 32. U siebie Amator wygrał 13 spotkań, dwa razy zremisował i nie przegrał ani razu. W rozgrywkach czwartej ligi poprzeczka będzie jednak postawiona dużo wyżej i wydaje się, że faworytem najbliższego meczu będą jednak piłkarze Mławianki Mława.

Mławianka po słabej rundzie jesiennej poprzedniego sezonu i bardzo dobrej wiośnie po raz kolejny na początku sezonu staje w szeregu drużyn, które powinny walczyć o czołowe miejsca w ligowej tabeli.

Spotkanie Amator Maszewo – Mławianka Mława rozegrane zostanie w Maszewie Dużym – wsi położonej u granic administracyjnych Płocka. Początek meczu w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 11.

Zestaw par pierwszej kolejki:
Korona Ostrołęka – Czarni Węgrów
Amator Maszewo – Mławianka Mława
MKS Ciechanów – Mazur Gostynin
Naprzód Skórzec – Błękitni Gąbin
Błękitni Raciąż – Ostrovia Ostrów Mazowiecka
Wkra Żuromin – Narew Ostrołęka
KS Łomianki – MKS Przasnysz
Bug Wyszków – Bzura Chodaków

mecz MKS Polonia Warszawa – Wisła II Płock nie odbędzie się. Przełożony ze względu na brak zgody na organizację imprezy masowej.