W najbliższy piątek, 6 września pracownicy naukowi Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej poprowadzą w mławskim Gimnazjum nr 1 warsztat z Robotyki – Robotyka w wersji LEGO Mindstorms NXT 2.0 . To już trzecia w tym roku wizyta pracowników Politechniki Warszawskiej w ramach programu TECHNO-warsztaty w naszym mieście.

TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską to projekt edukacyjny Stowarzyszenia KLATRAT, w ramach którego w 2013 r. zostanie zrealizowanych 30 jednodniowych warsztatów z różnych dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimazjalnych z miejscowości poniżej 50 tysięcy mieszkańców, z terenu województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Podczas warsztatów młodzież zapoznaje się z najnowszymi trendami współczesnej techniki oraz wykonuje szereg zadań praktycznych, które pozwalają jej lepiej zrozumieć złożoność świata nauk ścisłych. Warsztaty prowadzone są przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych (doktorów i doktorantów) Politechniki Warszawskiej oraz przez studentów z kół naukowych działających na Politechnice Warszawskiej.

Więcej informacji o warsztatach na stronie internetowej stowarzyszenia KLATRAT – TUTAJ

Źródło: Monika Majewska, Stowarzyszenie KLATRAT