Ciechanowski Sylwester pod ratuszem

Prezydent Ciechanowa w przeciwieństwie do burmistrza Mławy nie oszczędza na imprezie dla mieszkańców i zaprasza na Sylwester miejski, który odbędzie się 31 grudnia na Placu Jana Pawła II.

Impreza rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do 2.00 w nocy. Wystąpi zespół Baflo, a gwiazdą wieczoru będzie Eddy Wata. Będą też sztuczne ognie, pokaz świateł laserowych i fontanny sceniczne.

 

Źródło: UM Ciechanów

Walki rycerskie w Ciechanowie

W sobotę, 15 grudnia, w hali sportowej (ul. Kraszewskiego 8) odbędzie się III turniej eliminacyjny polskiej kadry do Bitwy Narodów. Pełnokontaktowe walki rycerskie będzie można oglądać w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny. Organizatorem turnieju jest Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, Urząd Miasta Ciechanów oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W imieniu organizatorów zapraszamy!

 

Źródło: UM Ciechanów

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na spotkanie

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 10 zł.

Podczas spotkania, nawiązującego do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będzie można zobaczyć film w reżyserii Pawła Nowackiego i Arkadiusza Gołębiewskiego pt. „Niepodległy – opowieść o Januszu Krupskim” oraz „Degrengoladę w Teatrze Domowym” w reżyserii Marii Dłużewskiej. Po projekcji filmów, spotkanie i dyskusja z reżyserami.

 

Źródło: PCKiSz Ciechanów

Dziś pierwszy pokaz filmów Festiwalu HumanDoc w PCKiSz

Dziś (12 grudnia) o godz 19.00 w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „Planeat” i „Portret rodzinny w czerni i bieli” wyświetlanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego HumanDoc. Wstęp wolny.

HumanDoc jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne. Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDoc to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko i długometrażowych, ukazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania.

„Planeat” to historia trzech ludzi, którzy przez całe życie poszukują diety dobrej zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i przyjaznej dla środowiska i przyszłości naszej planety. W filmie, poza szefami kuchni stosującymi pionierskie metody i nadzwyczajnymi popisami kulinarnymi, zobaczymy naukowców i lekarzy, którzy przekonują, że Zachód powinien się mocno zastanowić nad swoją słabością do mięsa i produktów mlecznych.

„Portret rodzinny w czerni i bieli” – w małym ukraińskim miasteczku, Olga Nenya wychowuje 16 czarnoskórych sierot wśród populacji blond, niebieskookich Słowian. Ich historie odsłaniają trudne realia dorastania „mieszanych” dzieci we wschodniej Europie. „Portret rodzinny w czerni i bieli” podąża za Super Mamą Olgą Nenya podczas trzech burzliwych lat, kiedy widać jak jej potomstwo składające się z przybranych dzieci wyrosło na kłótliwych nastolatków. Wychowana w czasach reżimu sowieckiego Olga wierzy w komunistyczną odpowiedzialność ponad wolnością jednostki i kieruje rodziną ze stalinowską determinacją.

 

Źródło: PCKiSz Ciechanów, festival.humandoc.net