7 lipca przed nidzickim ratuszem na kolejne 70 lat zostanie zakopana Kapsuła Czasu. W kapsule znajdą się pamiątki i nagrania związane z Nidzicą i jej mieszkańcami. Ponowne otwarcie kapsuły nastąpi w 2081 roku w 700 rocznicę nadania praw miejskich Nidzicy.

W kapsule spoczną publikacje związane z Nidzicą, herb oraz hejnał miasta. Inicjatorzy akcji, Paweł Bukowski – dyrektor NOK-u oraz burmistrz Nidzicy – Dariusz Szypulski zachęcają mieszkańców Nidzicy do włączenia się w akcję przesłania pozdrowień swoim bliskim z przyszłości.

Wystarczy wybrać zdjęcie swoje lub całej rodziny, opisać je na odwrocie, tak jak opisuje się pocztówkę i przynieść do ratusza ( II piętro, pokój 40) lub Nidzickiego Ośrodka Kultury. Takie „pocztówki do przyszłości” trafią do kapsuły. Podobnie jak nagrane kamerą życzenia. W akcję włączyła się lokalna telewizja internetowa, Moja Nidzica. Jej reporterzy będą nagrywali życzenia, krążąc po ulicach miasta.

Wysłanie pocztówki lub nagranie życzeń wideo to niepowtarzalna okazja by stać się częścią historii Nidzicy. Za dokładnie 68 lat, życzenia te ujrzą światło dzienne i być może trafią do rodzin tych, którzy zdecydowali się je przesłać.

Źródło: nidzica.pl