Mławskie kino Kosmos zaprasza kinomanów na nowe seanse po wakacyjnej przerwie. W tym miesiącu zobaczymy na ekranie cztery propozycje filmowe: Nieobliczalni, Wesele w Sorrento, Polowanie oraz Tylko Bóg wybacza.

Nieobliczalni – francuska komedia w reżyserii Davida Charhona, opowiada historię dwóch skrajnie różnych policjantów, którzy rozwiązując wspólnie kryminalną zagadkę zadzierają z wysoko postawionymi ludźmi władzy.

Wesele w Sorrento – koprodukcja duńsko-francusko-niemiecko-szwajcarsko-włoska. Komedia romantyczna z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych, opowiada o dwóch różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału. Film kręcono w Kopenhadze i Harlev (Dania) oraz w Sorrento i Sant’Angelo (Włochy).

Thriller duńskiej produkcji w reżyserii Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena Polowanie, to historia o tym jak niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Tylko Bóg wybacza – Julian jest właścicielem klubu w Bankoku, w którym prowadzi nie do końca legalne interesy. Kiedy jego brat Billy zostaje zamordowany, życie Juliana radykalnie się zmienia. Ich matka oczekuje, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna, mimo oporów i wątpliwości, postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy’ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty… Scenariusz i reżyseria – Nicolas Winding Refn.

Propozycja dla najmłodszych – Pinokio – film animowany.

Repertuar kina Kosmos TUTAJ

Źródło: MDK Mława, filmweb.pl