Kwiecień w mławskim kinie Kosmos zdominują propozycje historii miłosnych: „Kochankowie z Księżyca”, „360. Połączeni”, „Kochanek królowej”. Dla bardziej wymagającego widza kino Kosmos przygotowało w tym miesiącu kanadyjski dramat pt. „Pan Lazhar” oraz dokument muzyczny o legendarnej grupie The Doors, który zainauguruje działalność kina studyjnego w naszym mieście.
Kochankowie z Księżyca – dramat produkcji amerykańskiej w reżyserii Wes’a Andersona. Lata sześćdziesiąte XX wieku. Sam (Jared Gilman) i Suzy (Kara Hayward), para zakochanych w sobie nastolatków, postanawiają uciec z miasteczka w Nowej Anglii, w którym się wychowują. Lokalne władze uznają ich za zaginionych. Rozpoczynają się poszukiwania, którymi dowodzą kapitan Sharp (Bruce Willis) oraz rodzice dziewczynki (Bill Murray, Frances McDormand).
360. Połączeni to melodramat w reżyserii Fernando Meirelles’a. Koprodukcja austriacko-brazylijsko-francusko-angielska. Film przedstawia nowoczesną panoramę związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty obraz miłości w XXI wieku. Decyzja przystojnego biznesmena, który zdoła oprzeć się pokusie i pozostaje wierny swojej żonie, wywołuje nieoczekiwaną serię zdarzeń, mających miejsce w tak odległych od siebie zakątkach świata jak Wiedeń, Paryż, Londyn, Bratysława, Rio i Denver. Każdy z bohaterów filmu przeżywa chwile miłosnych uniesień i dotkliwych dramatów, które równoważy dawka ironii losu i humoru sytuacyjnego.
Kochanek królowej to oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego. Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII, z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym gra uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia. Koprodukcja czesko-duńsko-szwedzka w reżyserii Nikolaja Arcela.
Pan Lazhar – film jest adaptacją sztuki pod tym samym tytułem autorstwa kanadyjskiej dramatopisarki Evelyne de la Cheneliere. Bachir Lazhar, algierski imigrant, zostaje zatrudniony w szkole podstawowej w miejsce zmarłego tragicznie nauczyciela. Podczas gdy klasa przechodzi powolny proces wychodzenia z traumy, nikt w szkole nie uświadamia sobie trudnej i bolesnej przeszłości nowego opiekuna, ani ciągłego ryzyka deportacji w obliczu którego stoi bohater. Reżyser filmu, Philippe Falardeau, z poczuciem humoru i wrażliwością, kreuje postać skromnego człowieka, gotowego przekraczać granice osobistych dramatów, by towarzyszyć dzieciom we wkraczaniu w dorosłe życie i oswajaniu milczenia i tajemnicy śmierci.
19 kwietnia projekcja filmu dokumentalnego o amerykańskiej rockowej grupie The Doors pt. The Doors – historia nieopowiedziana, zainauguruje działalność kina studyjnego. Film ten stanowi chronologiczny zapis narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych grupy, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia twórczej współpracy członków zespołu oraz ich życia prywatnego. Scenariusz i reżyseria: Tom DiCillo, narrator: Johnny Deep. Po projekcji filmu w kawiarence MDK odbędzie się spotkanie sympatyków kina studyjnego. MDK zaprasza wszystkich zainteresowanych.
A dla najmłodszych widzów filmy animowane: Żółwik Sammy 2 oraz Ralph Demolka.
Repertuar Kina Kosmos na kwiecień 2013 sprawdzicie TUTAJ
Źródło: filmweb.pl