Urzędnicy z mławskiego magistratu zaangażowali się w pomoc Poczcie Polskiej. Na swojej stronie internetowej zamieścili ogłoszenie o tym, że poczta poszukuje osoby do prowadzenia w Mławie Agencji Pocztowej. Czy jednak prowadzenie takiej placówki jest opłacalne?
Wiele wskazuje na to, że otwarcie Agencji Pocztowej to interes marny i niezwykle ryzykowny. Jeśli ktoś więc myślał nad rozpoczęciem działalności by otworzyć Agencję radzimy się dobrze zastanowić.
Ile można zarobić?
Medialne doniesienia mówią o tym, że z takiej Agencji można mieć przychód do ok. 1000 zł, a niekiedy sporo mniej. Jeśli odliczymy od tego koszty utrzymania lokalu i koszty pracy, to w naszej kieszeni może nie zostać już nic, a może nawet do interesu trzeba będzie dopłacić. Jeśli więc prowadzenie Agencji Pocztowej w zamyśle ma być główną działalnością gospodarczą – z góry jest skazana na porażkę. Tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę stały rozwój prywatnej poczty InPost, firm kurierskich oraz bankowości internetowej, z których coraz częściej korzystają mieszkańcy Mławy.
Komu się opłaci?
Prowadzenie Agencji Pocztowej opłacić się może jedynie w przypadku, gdy prowadzimy już działalność gospodarczą, mamy lokal (np. sklep) i na tyle mało klientów, żeby obecny personel mógł obsłużyć również klientów Agencji Pocztowej, która byłaby wówczas działalnością dodatkową. Wówczas można liczyć na to, że do firmowej kasy trafi 800 czy 1000 złotych „ekstra”, a do tego nieco zwiększą się obroty sklepu, który zyska klientów, którzy przy okazji wysłania przesyłki zrobią u nas zakupy. Jeśli jednak utworzenie placówki pocztowej będzie wymagało zatrudnienia dodatkowej osoby, wówczas należy liczyć się z tym, że koszty nowego pracownika przewyższą przychody z prowadzenia agencji. Dla większości przedsiębiorców prowadzenie Agencji Pocztowej będzie więc stosunkowo mało opłacalne.
Więcej o prowadzeniu Agencji Pocztowych:
» “Nowiny.pl”: Agencje pocztowe padają jak muchy
Dodaj komentarz