Reprezentant Polski z Żuromina już na wiosnę w Lechu?

Dużo dzieje się tej zimy w życiu Łukasza Teodorczyka, wychowanka Wkry Żuromin. Najpierw podpisany kontrakt z Lechem (będzie obowiązywał od lipca), potem perypetie z kontuzjami, dwa zdobyte gole w swym debiucie w reprezentacji, a teraz kolejne rewelacje transferowe. 

Niespełna dwa tygodnie temu pochodzący z Żuromina piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Waldemara Fornalika. W swym debiucie gracz warszawskiej Polonii strzelił dwa gole w wygranym przez Polaków meczu z Rumunią (oba zespoły grały bez zawodników z lig zagranicznych).

Dziś okazuje się, że jest szansa na to, że Teodorczyk w barwach poznańskiego Lecha zagra już na wiosnę. Jak podał „Głos Wielkopolski” działacze Lecha zaproponowali prezesowi Polonii Warszawa kwotę 400 tys. zł za wykupienie zawodnika w zimowym oknie transferowym. Propozycja jest dla Polonii o tyle kusząca, że piłkarz i tak od lata będzie grał w Lechu, a mająca zaległości finansowe wobec piłkarzy Polonia na nadmiar środków finansowych nie narzeka.

Łukasz Teodorczyk, fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl
Łukasz Teodorczyk, fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl

Jeśli wszystko potoczy się po myśli piłkarza oraz działaczy Lecha, to Łukasz Teodorczyk będzie na wiosnę strzelał gole dla walczącego o tytuł mistrzowski Lecha Poznań.