Dołącz do akcji „Szlachetna Paczka”

„Szlachetna Paczka” jest ogólnopolską akcją świątecznej pomocy, realizowaną od 2001 roku przez stowarzyszenie Wiosna. Idea akcji zakłada, że prywatni darczyńcy wspierają finansowo potrzebujących ze swojego miasta lub okolicy. Wolontariusze poszukują w swoich społecznościach rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, aby darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

17 listopada br. o godz. 13:00 przy ul. Stary Rynek w Mławie odbędzie się happening promujący Szlachetną Paczkę w naszym powiecie. Happening otworzy zespół Mławiacy, który zaprezentuje poloneza. Wolontariusze wspólnie z mieszkańcami tanecznym krokiem przejdą ulicami miasta i będą zachęcać mieszkańców do włączenia się do akcji świątecznej pomocy potrzebującym. Tego samego dnia na stronie internetowej zostanie otwarta baza z opisami rodzin, które czekają na pomoc.

Akcja potrwa do 7 grudnia br. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ul. Narutowicza 6, będzie znajdował się magazyn, do którego w dniach 7 i 8 grudnia w godz. 14.00–18.00 darczyńcy będą mogli dostarczać przygotowane przez siebie paczki, które następnie za pośrednictwem wolontariuszy trafią do wskazanych rodzin.
Więcej informacji o akcji „Szlachetna Paczka” znajdziecie na tej stronie.

 

Źródło: MOPS Mława