Ferie w Mławie?

Młodzież szkolna z naszego województwa rozpoczęła dziś (28.01.2013 r.) ferie zimowe. Czas wypoczynku potrwa do 10.02.2013 r. Na jakie atrakcje mogą w tym czasie liczyć młodzi mławianie? Zapraszamy do sprawdzenia i oceny oferty ferii zimowych przygotowanej przez miejskie instytucje kultury i sportu.

Dziś w Miejskim Domu Kultury odbywały się zajęcia plastyczne, wokalne, teatralne i taneczne. Podczas najbliższych dwóch tygodni, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, MDK udostępnia scenę w sali kina na „Manewry muzyczne”. Zapisy prowadzi p. Oskar Szmidt. Od 30.01. do 08.02. zawsze o godzinie 12.00 kino Kosmos zaprasza najmłodszych na filmy animowane. Bilety w cenie 5 zł. Repertuar kina tutaj. Dzieci i młodzież szkolna w czasie ferii mogą także liczyć na bezpłatne zwiedzanie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

r☼sita
schaaflicht / People Photos / CC BY-NC-SA

MOSiR z kolei proponuje nieodpłatną naukę pływania dla uczniów szkół podstawowych. Ponadto w programie ferii MOSiR-u znalazły się turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Dokładny plan tutaj.

Miejska biblioteka natomiast informuje: W oddziale dla dzieci w placówkach filialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej można korzystać ze stanowisk komputerowych z bezpłatnym internetem w dniach i godzinach otwarcia biblioteki. Czyżby na co dzień młodzież nie miała takiej możliwości? Ponadto na stronie internetowej biblioteki można już przeczytać relację z pierwszego dnia ferii. Dowiadujemy się z niej m.in. że:

uczestnicy konkursu z wypiekami na twarzy wykonywali różne zadania, np. przyszywali guziki (…)

albo

na początek wszyscy zaśpiewali hymn tegorocznych ferii, a na koniec była nauka tańca do znanych piosenek, np. „Ona tańczy dla mnie”.

Czy taka forma rozrywki przystoi instytucji, która ma być centrum rozwoju naukowego i kulturalnego naszego miasta? Odpowiedź nasuwa się sama.

Program miejskich ferii w atrakcje nie obfituje. Jest jak co roku sztampowy i bez pomysłu, a do tego ukierunkowany na najmłodszego odbiorcę. A Wy, jak go oceniacie?

Program ferii „dzień po dniu” do pobrania na stronie MDK.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.