Ferie w Mławie?

Młodzież szkolna z naszego województwa rozpoczęła dziś (28.01.2013 r.) ferie zimowe. Czas wypoczynku potrwa do 10.02.2013 r. Na jakie atrakcje mogą w tym czasie liczyć młodzi mławianie? Zapraszamy do sprawdzenia i oceny oferty ferii zimowych przygotowanej przez miejskie instytucje kultury i sportu.

Dziś w Miejskim Domu Kultury odbywały się zajęcia plastyczne, wokalne, teatralne i taneczne. Podczas najbliższych dwóch tygodni, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, MDK udostępnia scenę w sali kina na „Manewry muzyczne”. Zapisy prowadzi p. Oskar Szmidt. Od 30.01. do 08.02. zawsze o godzinie 12.00 kino Kosmos zaprasza najmłodszych na filmy animowane. Bilety w cenie 5 zł. Repertuar kina tutaj. Dzieci i młodzież szkolna w czasie ferii mogą także liczyć na bezpłatne zwiedzanie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

r☼sita
schaaflicht / People Photos / CC BY-NC-SA

MOSiR z kolei proponuje nieodpłatną naukę pływania dla uczniów szkół podstawowych. Ponadto w programie ferii MOSiR-u znalazły się turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Dokładny plan tutaj.

Miejska biblioteka natomiast informuje: W oddziale dla dzieci w placówkach filialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej można korzystać ze stanowisk komputerowych z bezpłatnym internetem w dniach i godzinach otwarcia biblioteki. Czyżby na co dzień młodzież nie miała takiej możliwości? Ponadto na stronie internetowej biblioteki można już przeczytać relację z pierwszego dnia ferii. Dowiadujemy się z niej m.in. że:

uczestnicy konkursu z wypiekami na twarzy wykonywali różne zadania, np. przyszywali guziki (…)

albo

na początek wszyscy zaśpiewali hymn tegorocznych ferii, a na koniec była nauka tańca do znanych piosenek, np. “Ona tańczy dla mnie”.

Czy taka forma rozrywki przystoi instytucji, która ma być centrum rozwoju naukowego i kulturalnego naszego miasta? Odpowiedź nasuwa się sama.

Program miejskich ferii w atrakcje nie obfituje. Jest jak co roku sztampowy i bez pomysłu, a do tego ukierunkowany na najmłodszego odbiorcę. A Wy, jak go oceniacie?

Program ferii “dzień po dniu” do pobrania na stronie MDK.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *