Grudzień w mławskim kinie Kosmos zapowiada się ciekawie. Czekają na nas zróżnicowane propozycje filmowe. Przedstawiamy Wam opisy grudniowych filmów i zachęcamy do wyboru najciekawszej propozycji kinowej tego miesiąca.
„Bestie z południowych krain” – dramat, fantasy w reżyserii Benha Zeitlina, film rozgrywa się w krainie zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Grupa ocalonych zamieszkuje skrawki suchego lądu i szykuje się do walki z bestiami, które pod wpływem kataklizmu przebudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury. Swój dar przetrwania i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.
Animowana propozycja dla najmłodszych pt. „Renifer Niko ratuje brata” to barwny powrót na ekrany Niko, najsympatyczniejszego renifera świata i pomocnika legendarnej Eskadry Świętego Mikołaja. Przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem – najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie – muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin.
Ekranizacja książki Jacka Kerouaca, „W drodze”, w reżyserii Waltera Salles’a opowiada o młodym pisarzu Sal Paradise, jego nieobliczalnym przyjacielu Deanym Moriarty i jego wyzwolonej dziewczynie Marylou, którzy ruszają w wyprawę po Ameryce. Podróżują kradzionymi samochodami, szukając totalnej swobody, radości, szalonych przygód i wolnej miłości.
Po raz kolejny w tym miesiącu będzie można zobaczyć polski dramat muzyczny w reżyserii Leszka Dawida o członkach legendarnej hip-hopowej grupy Paktofonika i ich początkach w branży muzycznej, pt. „Jesteś Bogiem”.
Ciekawą propozycją filmową jest „Obława”- dramat wojenny, scenariusz i reżyseria Marcin Krzyształowicz: II wojna światowa. Kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością. Krzyształowicz rozczłonkowując fabułę swojego filmu, igra z wojennymi przyzwyczajeniami widza. Jednocześnie jego wielowarstwowa wizja okupacyjnej przeszłości to koszmar spod znaku przemocy, nienawiści i gwałtu. Duszne, podejrzane relacje, przemoc seksualna, egzekucje i kanibalizm to ta część partyzanckiej rzeczywistości, która może ujrzeć światło dzienne dopiero w konfrontacji z wieloma opowieściami i różnymi doświadczeniami.
Najoryginalniejsza od lat francuska komedia o miłości i zdradzie, na którą składa się szereg niecodziennych i wyjątkowo zabawnych przygód miłosnych największych gwiazd francuskiego kina – „Niewierni”.
I na koniec – „Atlas chmur” – największe filmowe widowisko 2012 r., oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Philip K. Dick. W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. „Atlas chmur” jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku. Dramat Sci – Fi, reżyseria: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski.
Źródło: www.filmweb.pl