Już jutro rusza akcja „Znicz 2012”

W tym roku policyjna akcja „Znicz” potrwa 5 dni, od 31 października do 4 listopada. Wzmożony ruch na polskich drogach związany z odwiedzaniem grobów naszych bliskich zmarłych, spowoduje wzmożone kontrole policjantów. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów oraz zbadają trzeźwość kierujących.

Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Wszyscy, którzy w okolice nekropolii zdecydują się udać samochodami, powinni uzbroić się w cierpliwość i bezwzględnie stosować do poleceń policjantów, którzy jak co roku będą tam kierować ruchem. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych, gdyż mogą stwarzać zagrożenie dla innych i blokować przejazd.

Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom, które przewozimy, a także innym uczestnikom ruchu drogowego, pamiętajmy o przestrzeganiu kilku zasad. Przed podróżą dokładnie sprawdźmy stan techniczny pojazdu i dokumenty. Warto także obserwować prognozę pogody, może się okazać, że w czasie podróży zaskoczy nas atak zimy. Kierowca, ruszając w daleką podróż powinien być wypoczęty, a w czasie jazdy robić przerwy aby odetchnąć świeżym powietrzem i rozprostować kości.

Policjanci, jak co roku, apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i przypominają, że przekraczanie dozwolonej prędkości czy jazda po spożyciu alkoholu mogą okazać się tragiczne w skutkach. Kierowcy! Pamiętajcie, że na drodze jesteście odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Zadbajcie więc o bezpieczny dojazd na groby swoich bliskich i szczęśliwy powrót do domów.

 

Źródło: www.policja.pl