Listopad w kinie Kosmos

Listopad w mławskim kinie Kosmos to przede wszystkim propozycje filmów dla młodzieży: „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Step Up 4”, „Saga Zmierzch: Przed świtem” oraz tradycyjne już bajkowe niedziele dla najmłodszych. Przedstawiamy Wam poniżej opisy listopadowych propozycji kinowych.

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego to opowieść o gimnazjalistach, którzy przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomagają im wyjść cało z największych opresji.

„Step Up 4 Revolution” w reżyserii Scotta Speer’a to opowieść o tancerzach, tworzących grupę „The Mob”. Pochodzą z Miami na Florydzie. Tańczą na ulicy, w galeriach sztuki i centrach handlowych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych a każda, nawet najdziwniejsza lokalizacja może stać się parkietem. Dzielnica członków „The Mob” zostaje zagrożona wyburzeniem. Jeżeli tancerze nie zaczną działać, to ich rodzinne strony już nigdy nie będą takie jak dawniej. Taniec stanie się rewolucją.

„Saga Zmierzch: Przed świtem cz.1 i 2” w reżyserii Billa Condona to ostatnia część światowego bestselleru na podstawie książek Stephenie Meyer. Po narodzinach córki Renesmee, rodzina Cullenów postanawia bronić jej przed oskarżeniami rodziny Volturi. Twierdzą oni, że przyjście na świat dziecka było niezgodne z ustanowionym przez nich prawem. Edward (Robert Pattinson) i Bella (Kristen Stewart) postanawiają zrzeszyć wampiry z całego świata, aby te broniły ich dziecko przed rodziną Volturi. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

A na koniec listopada mocna propozycja dla starszych widzów – „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego: Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.

Bilety normalne w cenie 13 zł, ulgowe 11 zł. Dokładny listopadowy terminarz filmów wyświetlanych w kinie Kosmos znajdziecie tutaj.