Maraton Pisania Listów zakończony sukcesem!

Jest rekord! Znamy dokładny wynik maratonu. W całej Polsce w miniony weekend napisano 182 957 listów w obronie praw człowieka.

Dzisiaj, 10 grudnia, w rocznicę podpisania przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej właśnie okazji organizacja Amnesty International już po raz trzynasty apelowała o udział w akcji pt. Maraton Pisania Listów.

W tym roku najwięcej listów napisano dla Alesia Bialackiego, białoruskiego obrońcy praw człowieka, dla przymusowo wysiedlonych rodzin z ulicy Coastei w Kluż-Napoce w Rumunii, dla dziewczyn z Pussy Riot oraz dla Rosy Franco z Gwatemali, matki zamordowanej nastolatki, która walczy o sprawiedliwość.

Ta szlachetna akcja nie padła niestety na podatny grunt w naszym mieście. Żadna z miejskich instytucji kulturalno – oświatowych nie podjęła się organizacji maratonu. Ale listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane można pisać indywidualnie przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji na www.amnesty.org.pl aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji.

Sprawdź już teraz Pilne Akcje Amnesty International, powiadom swoich znajomych i razem włączmy się w pomoc ludziom, których prawa są nagminnie łamane! tutaj