Matura 2013: 7 – 28 maja

We wtorek 7 maja o godz. 9:00 egzaminem z języka polskiego tegoroczni absolwenci szkół średnich rozpoczną swój maturalny maraton, który potrwa do 28 maja. Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00 i druga o 14:00.

W tym roku ok. 365 000 absolwentów przystąpi do pisemnego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym:

  • język polski
  • matematyka
  • język obcy nowożytny
  • język mniejszości narodowej (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).

Obowiązkowa część ustna egzaminu maturalnego obejmuje egzaminy z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego bez określania poziomu i będzie przeprowadzana w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.

Każdy absolwent może przystąpić do pisemnego egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych (od 1 do 6), takich jak: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, informatyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.

Arkusze egzaminacyjne wykorzystane na tegorocznym egzaminie maturalnym będą ukazywały się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych zgodnie z następującym harmonogramem:

  • w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 9:00 – tego samego dnia ok. godz. 14:00
  • w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 14:00 – następnego dnia ok. godz. 9:00.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne 28 czerwca 2013 r. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór!

Dla zainteresowanych: dokładny harmonogram matury 2013 do sprawdzenia TUTAJ.

Źródło: cke.edu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*