Mławianka Mława – mecze kontrolne

Przygotowująca się do rundy rewanżowej piłkarskiej IV ligi Mławianka Mława rozegrała już dwa mecze kontrolne.

W sobotę 9 lutego w Ciechanowie rywalem Mławianki była Wkra Żuromin – rywal z czwartoligowych boisk. Mławianka uległa w tym spotkaniu drużynie Wkry 3:4 (1:1).

Tydzień wcześniej Mławianka, także w Ciechanowie, wygrała z wiceliderem czwartej ligi – MKS Przasnysz 3:2 (1:1).

Do wyników spotkań sparingowych należy oczywiście podchodzić z rezerwą, służyć one mają wyłącznie przygotowaniu drużyny do spotkań ligowych.

Po rundzie jesiennej Mławianka Mława zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli ze stratą aż 13 punktów do lidera – Huraganu Wołomin, który bardzo mocno szlifuje formę na rundę wiosenną. Drużyna Huraganu do nowych rozgrywek chce przystąpić już w pełni formy i za sobą ma już 5 spotkań kontrolnych. Z zespołem pożegnał się czołowy zawodnik ofensywny – Dylewski, ale drużynę wzmocnili ograni na trzecioligowych boiskach Jarosław Sochocki i Rafał Wielądek (poprzednio Mazur Karczew) oraz Jakub Cieślak (Okęcie Warszawa) i Hubert Sochacki (Mazur Radzymin), a w orbicie zainteresowań trenera Andrzeja Prawdy są jeszcze Mariusz Lewicki (Mazur Karczew) i Włodzimierz Lisiewicz (Orlęta Łuków). Wygląda więc na to, że w Wołominie robią wiele, żeby utrzymać siedmiopunktową przewagę nad MKS Przasnysz i awansować do trzeciej ligi.

źródła: mksmlawa.futbolowo.pl i  huragan-wolomin.pl