Rekordowy przemyt kokainy udaremniony. Przemytnikami – mieszkańcy naszego powiatu!

W minioną sobotę 17 listopada, na warszawskim lotnisku Chopina, funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili rekordowy przemyt 47,5 kg kokainy o wartości prawie 10 mln zł. Przemytnikami okazali się młodzi ludzie pochodzący z powiatu mławskiego.

Trójka turystów w wieku od 21 do 25 lat: Monika S., Kamil S. i Oskar B. powracających z Dominikany próbowała przemycić kokainę w trzech walizkach, w pakietach szczelnie owiniętych taśmą. Uwagę celników zwrócił nietypowy obraz wnętrza walizek na monitorze urządzenia RTG. Po otwarciu walizek przez funkcjonariuszy, wysypały się z nich pakiety zawierające biały proszek.

Celnicy wykonali badanie substancji narkotestem, który zabarwił się na kolor wskazujący na kokainę i natychmiast powiadomili policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Przemytnicy zostali zatrzymani przez Policję. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających grozi im kara więzienia od 3 do 15 lat. Jest to największa w historii Służby Celnej ilość kokainy wykryta u podróżnych na warszawskim lotnisku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

Źródło: Departament Służby Celnej, www.mf.gov.pl