Rockowania 2012 – nasi faworyci wygrali

Jolokia – Rockowania 2012

Jolokia zwycięzcą tegorocznych ROCKOWAŃ! Na podium znalazły się także: C7 Band i Rozes. To dobry werdykt jury. Były to niezaprzeczalnie najlepsze bandy konkursu. Martwi niska frekwencja wśród publiczności. Tak niewielu jest w Mławie fanów rocka, czy może po raz kolejny zawiedli patroni medialni?

Spośród 12 zakwalifikowanych do przeglądu zespołów grających szeroko pojętego rocka, w dniu konkursu stawiło się ostatecznie 8. Każdy z zespołów zaprezentował na scenie 3 utwory z własnego repertuaru. Poziom festiwalu był zróżnicowany, od banalnych tekstów i nie najlepszych wokalistów, po ciekawe, zaskakujące dźwięki i hipnotyzujące ostre rockowe granie.

Przegląd rozpoczął słaby występ zespołu Happyness z Warszawy, który nieskutecznie próbował zaprosić nas „na kolacje i wariacje”. Dużo lepsze wrażenie pozostawił po sobie, występujący jako drugi, zespół Rozes z Brodnicy. Muzycy udanie zaprezentowali się publiczności w 3 polskich utworach („Opresyjny kraj”, „Odwagi”, „Jak skała”). Prawdziwie ostre granie, pełne rockowej energii pokazali nasi sąsiedzi z Działdowa – zespół C7 Band. Mocny, charakterystyczny wokal, dobre teksty i porywająca muzyka – tu wszystko się zgadzało.

Zwycięzcy tegorocznego festiwalu – zespół Jolokia to klasa sama w sobie. Oryginalne brzmienie i hipnotyzująca moc muzyki zasługują na największe uznanie. Dobra energia, charyzma, element zaskoczenia – te wyznaczniki doskonale oddają charakter grupy. Warto podkreślić, że muzycy tego zespołu wykonali wszystkie swoje utwory w języku angielskim, choć wg. regulaminu konkursu preferowanym był nasz język ojczysty.

Oficjalne wyniki ROCKOWAŃ 2012:

I miejsce – zespół Jolokia (Warszawa)
II miejsce – zespół C7 Band (Działdowo)
III miejsce – zespół Rozes (Brodnica)
Wyróżnienie dla wokalisty zespołu C7 Band – Jakuba Zajączkowskiego
Wyróżnienie dla gitarzysty zespołu Rozes – Piotra Fischera

Oceniało jury w składzie: Piotr Łukaszewski, Grzegorz Kasjaniuk i Dariusz Skowroński.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*