W Opinogórze powstanie nowoczesne centrum koncertowo-teatralne

Już wkrótce Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprosi wielbicieli sztuki na koncerty, wernisaże i spektakle teatralne do nowego centrum koncertowo-teatralno-ekspozycyjnego.

Umowę na realizację przedsięwzięcia podpiszą Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i dyrektor muzeum Roman Kochanowicz. Wartość inwestycji opiewa na kwotę prawie 12 mln zł, z czego 8,2 mln zł stanowi unijną dotację.

Planowana inwestycja zakłada powstanie dwukondygnacyjnego centrum koncertowo-teatralno-ekspozycyjnego. W pawilonie głównym na parterze zostanie zlokalizowana wielofunkcyjna sala z fortepianem ustawionym na specjalnej zapadni, oraz foyer. Na poziomie dolnym powstaną garderoby dla artystów, szatnie, zespoły sanitarne oraz zaplecze techniczne. W skrzydłach bocznych znajdą się sala bankietowa z niewielkim zapleczem cateringowym oraz oranżeria z ekspozycją rzeźby romantycznej. Od strony południowej, przed centralnym pawilonem zostanie odtworzona fontanna według zachowanego projektu Waleriana Kronenberga. Dodatkowo teren parku wokół obiektu będzie poddany rewaloryzacji, która zakłada usunięcie chorych, martwych i niezgodnych z historyczną kompozycją drzew, założenie nowych trawników i dokonanie nowych nasadzeń. Zaplanowano również wykonanie nowej nawierzchni głównej alei dojazdowej oraz oświetlenia terenu i iluminacji budynku.

 

Źródło: www.ciechanowonline.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*