Wygrana juniorów Zawkrza

Juniorzy Zawkrza Mława pokonali we własnej sali Pekpol Ostrołęka 3:2 w pierwszym spotkaniu dwumeczu, którego stawką jest awans do I ligi mazowieckiej juniorów w siatkówce. Zwycięstwo cieszy, ale sprawa awansu rozstrzygnie się dopiero za tydzień w Ostrołęce, gdzie o wygraną nie będzie łatwo.

Mławianie rozpoczęli spotkanie dobrze. Do połowy pierwszej partii to oni dominowali na parkiecie. W połowie seta nastąpiło jednak załamanie gry gospodarzy. Serię błędów Zawkrza wykorzystali goście, którzy szybko wypracowali przewagę i ostatecznie wygrali pierwszą partię gładko 25:18.

Druga partia miała odmienny przebieg. To goście prowadzili przez większą część seta. Gospodarze obudzili się dopiero w końcówce. Chłopcy z Zawkrza obronili trzy piłki setowe przy stanie 21:24 i ostatecznie  wygrali drugą odsłonę spotkania do 25.

Trzeci set – podobnie jak poprzedni – rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy dominowali od początku do końca. Tym razem szaleńcza pogoń Zawkrza w końcówce się nie powiodła, set zakończył się wysokim zwycięstwem Pekpolu do 19.

Od stanu 1:2 w setach trener Zejer przeprowadził kilka roszad w składzie, które przyniosły powodzenie. Zawkrze zaczęło lepiej grać na przyjęciu i głównie dzięki temu zdecydowanie zmienił się obraz gry zawkrzeńskiej drużyny. Czwarta partia zakończyła się sukcesem gospodarzy (27:25).

Tie-break od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodarzy. Mławianie szybko zdobyli przewagę, której nie oddali do końca.

Rewanż w Ostrołęce odbędzie się już w niedzielę (13.01). Aby awansować do I ligi mławianie znów będą musieli wygrać z Pekpolem. Jeśli chłopcy Zawkrza zagrają tak, jak w dwóch ostatnich setach wczorajszego spotkania, szanse na awans do I ligi są spore. Trzymamy kciuki za drużynę z Mławy. Awans młodej drużyny wpłynąłby pozy zawkrzeńską siatkówką, jak również cały zawkrzeński sport.

Zawkrze Mława (juniorzy) – Pekpol Ostrołęka (juniorzy)  3:2 (18:25, 27:25, 19:25, 27:25, 15:8)

Zawkrze Mława: Łaszcz, Pawlicki, Gumowski, Załęcki, Sadowski, Paluszkiewicz, Gołyński (libero) oraz Dudkiewicz, Bielski.

Pekpol Ostrołęka: Grochocki, Damięcki, Cichowski, Brzostek, Boros, Gaładyna, Kuczyński (libero) oraz Murach.

inf. własna, zawkrzemlawa.pl