Zamiast IV ligi sparing z outsiderem okręgówki

Atak zimy spowodował przesunięcie o tydzień wznowienia rundy rewanżowej IV ligi. Kilka centymetrów zalegającego od tygodnia śniegu uniemożliwiło start ligi, nie przeszkodziło jednak w rozgrywaniu sparingów, które grały w ten weekend niemal wszystkie drużyny IV ligi.

Mławianka Mława rozegrała mecz towarzyski z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna. Drużyna z Mławy wygrała z najsłabszą drużyną ligi okręgowej 4:1. Niedoszły sobotni ligowy rywal Mławianki Mława – Kasztelan Sierpc również rozgrywał w weekend mecz sparingowy. Przegrał z wiceliderem płockiej okręgówki – Wisłą Nowy Duninów 2:5.

Może warto było jednak rozegrać mecz ligowy w minioną sobotę? Piłkarski związek dał klubom możliwość rozpoczęcia ligi 16-17 marca pod warunkiem przesłania do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oświadczenia obu klubów o chęci rozegrania meczu w pierwotnym terminie. Tym bardziej warto, że odwołana kolejka zostanie rozegrana w środę 17 kwietnia, czyli oznaczać będzie konieczność gry co trzy dni. Dla Mławianki środowy mecz przypadnie zaraz po bardzo trudnym wyjazdowym meczu z Ostrovią Ostrów Mazowiecka, a dla zespołu z Sierpca pomiędzy istotnymi dla tego zespołu meczami z rywalami z dolnej części tabeli – Wkrą Żuromin i KS Łomianki.

Wydaje się więc, że scenariusz rozpoczęcia ligi 16 marca byłby zarówno dla Mławianki jak i Kasztelana bardziej korzystny niż przekładanie spotkania na kwiecień.

Za tydzień – jeśli liga wystartuje – Mławianka podejmować będzie trzeci w tabeli po rundzie jesiennej Bug Wyszków. Spotkanie przewidziane jest na sobotę, 23 marca. Początek o godz. 15.00.