Zawkrze bliższe utrzymania w II lidze

Nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się siatkarze drużyny Zawkrze Mława w dwóch wyjazdowych meczach w Augustowie z tamtejszym Centrum, które rozpoczęły bezpośrednie zmagania o utrzymanie w drugiej lidze.

Pierwsze,  sobotnie, spotkanie było bardzo wyrównane. Dwa z czterech setów kończyły się na przewagi. Cały mecz zawodnicy z Mławy wygrali 3:1 i do niedzielnego spotkania przystępowali (w rywalizacji do trzech zwycięstw) z prowadzeniem 1:0.

Rewanż w niedzielę okazał się jeszcze bardziej zacięty i dramatyczny. Mecz zakończył się tym razem wygraną gospodarzy 3:2, a w każdym z setów miała miejsce bardzo wyrównana walka. Wystarczy powiedzieć, że trzy sety kończyły się wygraną dwoma punktami, a dwa pozostałe trzema.

Po dwóch pierwszych meczach stan rywalizacji jest remisowy. Gra toczy się do trzech wygranych. Już w najbliższy weekend dwa kolejne mecze odbędą się w Mławie. Wygrana którejkolwiek z drużyn w obu meczach zakończy rywalizację. W innym przypadku ostatni, piąty mecz, zostanie rozegrany w Augustowie.

Otwarcie serii play-out wypadło dla zespołu Zawkrza bardzo korzystnie. Biorąc pod uwagę, że faworytem dwumeczu było Centrum Augustów oraz to, że mecze odbywały się w Augustowie, wygrana i porażka po bardzo zaciętym meczu napawa optymizmem przed rewanżami w Mławie, w których z pewnością mławianie nie stoją na przegranej pozycji.

W drugiej parze baraży o utrzymanie Bzura Ozorków niespodziewanie dwukrotnie wygrała na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów (3:2 i 3:0) i jest o krok od zapewnienia sobie utrzymania w lidze.

Cenrtum Augustów – Zawkrze Mława 1:3 (21:25, 26:24, 27:29, 19:25)

Cenrtum Augustów – Zawkrze Mława 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 27:25, 15:13)