2 razy srebro i 2 razy brąz dla mławskich tancerzy

Maciej Więckowski i Zuzanna Tomkielska (Mława)
fot. archiwum mjakmlawa.pl

Za nami wielkie taneczne widowisko – 10 edycja Mława Open Grand Prix Polski Juniorów Starszych i Dorosłych. W niedzielę, 14.10 2012 r., w Mławskiej Hali Sportowej mogliśmy podziwiać rywalizację par tanecznych z 40 polskich klubów tanecznych. Klub sportowy Mławskie Centrum Tańca reprezentowało 16 par.

Turniej podzielono na 3 części, podczas których mogliśmy oglądać zmagania tancerzy różnych klas i kategorii wiekowych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Podczas najbardziej emocjonującej części turnieju, czyli gali wieczornej, zaprezentowali się nam najlepsi tancerze walczący m.in. o tytuły Grand Prix Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. To była prawdziwa uczta dla oka! Galę tańca prowadzili: Katarzyna Grzęska i Piotr Galiński, a sędzią głównym turnieju był Bartłomiej Szarżanowicz z Olsztyna.

A tak przedstawia się dorobek medalowy tancerzy z Mławskiego Centrum Tańca:

– Para klasy E, kat. wiekowa 12-13 – Jakub Waśniewski i Patrycja Szumacher – 2 miejsce w stylu kombinacja 8T,

– Para klasy C, kat. wiekowa 14-15 – Maciej Więckowski i Zuzanna Tomkielska – 2 miejsce w stylu latin,

– Para kat. D, kat. wiekowa 10-11 – Michał Nowotczyński i Maja Więckowska – 3 miejsce w stylu kombinacja 6T,

– Para klasy D, kat. wiekowa 14-15 – Nikodem Pietrzak i Karina Czaplicka – 3 miejsce w stylu kombinacja 8T.

Pozostałe pary Mławskiego Centrum Tańca znalazły się poza podium. Podczas turnieju sędziowie nadali nowe klasy taneczne 2 mławskim parom. Para kategorii i klasy 10-11 E – Artur Szumacher i Katarzyna Welenc otrzymała klasę D w stylu: kombinacja 6T, a para kategorii i klasy 10-11 D – Michał Nowotczyński i Maja Więckowska otrzymała klasę C w stylu: kombinacja 6T.