Aleksandra Kowalska szósta w Polsce!

Szóste miejsce w rozgrywanych w ten weekend w Olsztynie Pływackich Zimowych Mistrzostwach Polski Kadetów (zawodników do lat 14) zajęła Aleksandra Kowalska, zawodniczka KP Płetwal Mława!

 

Olympic Swimming Pool - Fast Lane
www.localfitness.com.au / Foter.com / CC BY-SA

Ola w sobotnich eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym miała szósty wynik eliminacji (31.90), co dało jej awans do rozgrywanego tego samego dnia 10-osobowego finału. W finale Aleksandra Kowalska popłynęła nieznacznie wolniej (32,06), ale – podobnie jak w eliminacjach – dało jej to szósty wynik finału. Do medalu zawodniczce mławskiego Płetwala zabrakło 1,18 sek.

Ola Kowalska była najlepszą zawodniczką Płetwala Mława w tych mistrzostwach. Oprócz finału A na 50 m stylem grzbietowym połynęła w trzech finałach B: na 100 m st. grzbietowym wygrała finał B (została sklasyfikowana na 11 miejscu w mistrzostwach), na 200 m st. grzbietowym przypłynęła na 6 miejscu w finale B (sklasyfikowana na 16 miejscu w mistrzostwach), a na 50 m stylem dowolnym zajęła również 6 miejsce w finale B (sklasyfikowana na 16 miejscu w mistrzostwach).

Najlepszym klubem Mistrzostw Polski został UKS 190 Łódź, którego pływacy wywalczyli w sumie 15 medali (w tym 8 złotych). Najlepszymi zawodnikami zawodów byli: Julia Gus (5 medali, 4 złote) z MUKS Piętnastki Bydgoszcz, Paulina Piechota z UKS 190 Łódź (5 medali, 3 złote), Michał Cukanow z TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki, Wojciech Parzynowski z UKS 190 Łódź i Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany (wszyscy po 4 medale, w tym 3 złote).

Komplet wyników z olsztyńskich Mistrzostw Polski kadetów znajduje się tutaj

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*