Dwie porażki mławskich siatkarzy

To nie był udany weekend dla zawkrzeńskiego sportu. Swoje mecze przegrali zarówno zawodnicy pierwszego zespołu Zawkrza jak również drużyna juniorów.

Pierwsza drużyna rywalizowała we własnej sali z AKS UŁ Łódź. Rywal to zespół z szerokiej czołówki siatkarskiej drugiej ligi. Mławska ekipa wygrała zaledwie jednego seta, więc komplet punktów pojechał do Łodzi. Akademicy zdecydowanie wygrali w pierwszej, trzeciej i czwartej partii (do 16, 11 i 17). Mławianie wykorzystali słabszą dyspozycję gości w drugim secie, w którym wygrali z AKS-em do 22. Mecz zakończył się przegraną Zawkrza 1:3.

Po tej porażce Zawkrze w dalszym ciągu zajmuje dziewiąte, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów. W następnej serii mławianie będą mieli jednak niepowtarzalną szansę na podreperowanie bilansu. Zagrają bowiem na wyjeździe z outsiderem rozgrywek, Bzurą Ozorków.

Bez sukcesu zakończył się wyjazd juniorów Zawkrza do Ostrołęki. Stawką rewanżowego meczu z Pekpolem Ostrołęka był awans do I ligi mazowieckiej w piłce siatkowej. Mławianie po zwycięstwie u siebie 3:2 przed rewanżem po cichu liczyli na awans.

Pierwszy set potwierdził, że aspiracje Zawkrza nie są wygórowane. Pierwszy set goście z Mławy wygrali 25:22 i sukces był już naprawdę blisko. Niestety, trzy kolejne partie padły łupem Pekpolu Ostrołęka. Pekpol wygrał 3:1 i to on wywalczył awans.

Brak awansu oznacza, że młodzi siatkarze Zawkrza w kolejnym sezonie pozbawieni będą kontaktu z najlepszymi młodymi zawodnikami w kraju. Oznacza to niestety sportową stratę nie tylko dla nich samych, ale straci na tym zarówno cała sportowa Mława jak i cały zawkrzeński sport.

 

Wyniki:

II liga siatkówki

Zawkrze Mława – AKS UŁ Łódź 1:3

Żyrardowianka Żyrardów – Caro Rzeczyca 0:3

MOS Wola Warszawa – Pronar Hajnówka 1:3

Centrum Augustów – Trójka Międzyrzec Podlaski 2:3

AZS UWM Olsztyn – Bzura Ozorków 3:0

 

Juniorzy – play-off o wejście do I ligi mazowieckiej juniorów

Pekpol Ostrołęka – Zawkrze Mława 3:1 (pierwszy mecz 2:3, awans Pekpolu)