Dziś pierwszy pokaz filmów Festiwalu HumanDoc w PCKiSz

Dziś (12 grudnia) o godz 19.00 w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „Planeat” i „Portret rodzinny w czerni i bieli” wyświetlanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego HumanDoc. Wstęp wolny.

HumanDoc jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne. Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDoc to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko i długometrażowych, ukazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania.

„Planeat” to historia trzech ludzi, którzy przez całe życie poszukują diety dobrej zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i przyjaznej dla środowiska i przyszłości naszej planety. W filmie, poza szefami kuchni stosującymi pionierskie metody i nadzwyczajnymi popisami kulinarnymi, zobaczymy naukowców i lekarzy, którzy przekonują, że Zachód powinien się mocno zastanowić nad swoją słabością do mięsa i produktów mlecznych.

„Portret rodzinny w czerni i bieli” – w małym ukraińskim miasteczku, Olga Nenya wychowuje 16 czarnoskórych sierot wśród populacji blond, niebieskookich Słowian. Ich historie odsłaniają trudne realia dorastania „mieszanych” dzieci we wschodniej Europie. „Portret rodzinny w czerni i bieli” podąża za Super Mamą Olgą Nenya podczas trzech burzliwych lat, kiedy widać jak jej potomstwo składające się z przybranych dzieci wyrosło na kłótliwych nastolatków. Wychowana w czasach reżimu sowieckiego Olga wierzy w komunistyczną odpowiedzialność ponad wolnością jednostki i kieruje rodziną ze stalinowską determinacją.

 

Źródło: PCKiSz Ciechanów, festival.humandoc.net

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*