„Gang Olsena” skazany

Sąd okręgowy w Olsztynie skazał na 4, 3 i 2 lata w zawieszeniu na 5 lat członków „Gangu Olsena” – jak „ochrzciły” mężczyzn olsztyńskie media – za napad jaki miał miejsce w lipcu br. w Lidzbarku Warmińskim.

Niedawno zwolniony z więzienia Dawid P. owego feralnego dnia od rana pił alkohol razem z kolegami, Radosławem K. i Dariuszem M. Otrzymane od matki 100 zł nie wystarczyły na długo i koledzy postanowili uzupełnić portfele w sposób niezgodny z prawem.

Plan wydawał im się idealny. Najpierw włamali się do domu jednego z mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i ukradli mu stare gacie, dwa swetry, koszulę i nóż. Z ukradzionej odzieży postanowili zrobić prowizoryczne maski, a nóż miał służyć do zastraszenia sprzedawczyni w lokalnym sklepie. Kiedy tak zamaskowani weszli do sklepu, ekspedientka słysząc, że to napad nie wzięła napastników na poważnie, myśląc że to jakiś głupi dowcip. Dopiero, gdy jeden z nich wyjął nóż kobieta zrozumiała, że to nie przelewki. Najpierw złapała więc napastnika za rękę w której trzymał nóż, a po krótkiej szamotaninie udało jej się wybiec ze sklepu.

Po spłoszeniu ekspedientki rabusie zostali w sklepie sami. Próbowali więc dobrać się do kasy, jednak jej otwarcie okazało się dla nich rzeczą zbyt trudną. Po chwili bezskutecznych prób sforsowania zabezpieczeń sklepowej kasy (w której było 70 zł) bandyci wybiegli ze sklepu nie biorąc ze sobą niczego.

Teraz stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Okręgowy w Olsztynie pokazał jednak, że nie zna się na żartach. Dawid P. został skazany na 4 lata pozbawienia wolności, a Dariusz M. na 3 lata. Radosław K., z racji młodego wieku i tego, że jeszcze nigdy nie był  za nic skazany, otrzymał karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

„Express Olsztyn.pl”