Grad medali na spotkaniu wigilijnym rzemiosła

Prawdziwy grad medali posypał się na spotkaniu wigilijnym rzemiosła zorganizowanym przez Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie. 15 grudnia br. w restauracji „Ambrozja” spotkali się przedsiębiorcy zrzeszeni w Cechu, władze miasta oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Prezes Związku Rzemiosła Polskiego – Jerzy Bartnik.

Za zasługi dla rzemiosła złoty medal im. Jana Kilińskiego trafił do burmistrza Mławy, a platynowy do skarbnika miasta Henryka Antczaka. Medale wręczył prezes ZRP, Jerzy Bartnik. Sam cech jako organizacja także został uhonorowany platynowym medalem Jana Kilińskiego.

Wyrazy uznania z rąk starszego Cechu Zbigniewa Małolepszego otrzymali także: przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Wasiłowski za działalność na rzecz społeczności Miasta Mławy, w tym na rzecz podmiotów gospodarczych, starosta Włodzimierz Wojnarowski za działania na rzecz rozwoju powiatu mławskiego i wieloletnią współpracę w zakresie oświaty zawodowej, a także prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik za wieloletnią współpracę na rzecz ogólnopolskiego rzemiosła.

I na koniec rzemieślnicy. Na wniosek Zarządu Cechu burmistrz wydał zarządzenie, zgodnie z którym nadano medale „Zasłużony dla miasta Mława” następującym rzemieślnikom:

Janina Chocholska – krawiectwo

Teresa Schmidt – produkcja wyrobów jubilerskich

Janusz Błyskal – betoniarstwo i kamieniarstwo

Waldemar Kowalski – stolarstwo

Mirosław Kołakowski – mechanika, blacharstwo i lakiernictwo pojazdowe

Włodzimierz Muszyński – mechanika pojazdowa

Ryszard Nawrocki – mechanika pojazdowa

Adam Palkowski – mechanika pojazdowa

Stanisław Rudziński – stolarstwo.

 

Źródło: PCRRiP w Mławie, cech.mlawa.pl

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*