Inwestycje budżetowe Mazowsza na 2013 r.

2,9 mld zł wyniesie budżet Mazowsza na 2013 r. Blisko 1/3 wydatków zostanie przeznaczonych na inwestycje drogowe, w służbie zdrowia i kulturze.

Do podległych Samorządowi Województwa Mazowieckiego szpitali trafi ponad 75 mln zł. Najwięcej, bo ok. 46 mln zł otrzyma szpital dziecięcy przy Niekłańskiej w Warszawie. Środki te zostaną przeznaczone na budowę nowego obiektu, w którym znajdą się blok operacyjny, oddział pooperacyjny, oddział intensywnej terapii oraz szpitalny oddział ratunkowy. Do szpitala bródnowskiego trafią pieniądze na termomodernizację i na budowę lądowiska. W sumie będzie to 2,4 mln zł. Inwestycje nie ominą regionu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma ponad 1,5 mln zł na budowę instalacji fotowoltaicznej i wiatrowej wraz z systemem kogeneracyjnym. Ponad 3 mln zł przeznaczonych zostanie na informatyzację, termomodernizację oraz wdrożenie rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz kogenerację w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie. Prawie 6,4 mln zł trafi do szpitala w Ostrołęce. Środki te przeznaczone zostaną na dokończenie toczących się w szpitalu inwestycji. Szpital w Ciechanowie otrzyma 1,2 mln zł na rozbudowę, modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Inwestycje w kulturę wyniosą w przyszłym roku ponad 44 mln zł. Najwięcej, bo aż 12 mln zł trafi do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu. 3,6 mln zł otrzyma Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu na budowę centrum kulturalno-rekreacyjnego. Kolejne 1,5 mln zł trafi do Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Środki te przeznaczone zostaną na przebudowę dziedzińca Arsenału Warszawskiego wraz z otoczeniem. Muzeum Niepodległości w Warszawie otrzyma 1,8 mln zł na rewitalizację i modernizację oddziału Cytadeli Warszawskiej. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze otrzyma 1,1 mln zł, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie – blisko 800 tys. zł, Muzeum Etnograficzne w Warszawie – ponad 280 tys. zł, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie – ponad 590 tys. zł, Muzeum Wsi Radomskiej – ponad 545 tys. zł, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” – ponad 950 tys. zł.

Inwestycje drogowe pochłoną ponad 131 mln zł, z czego 29 mln zł zostanie przeznaczonych na drogę wojewódzką nr 727 (Klwów – Szydłowiec), 17,3 mln zł na drogę wojewódzką nr 580 (odcinek Leszno – Kampinos), 9,2 mln zł na drogę wojewódzką na 544 (od granicy województwa do Ostrołęki), 8,8 mln zł na drogę wojewódzką nr 579 (Kazuń Polski – Radziejowice), 11,7 mln zł na drogę wojewódzką nr 637 (Warszawa – Węgrów), 6,4 mln zł na drogę wojewódzką 719 (Warszawa – Kamion), 2 mln zł na drogę wojewódzką nr 541 (od Mochowa do granicy z województwem warmińsko-mazurskim).

 

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*