Kampania Białych Serc na finiszu

VIII Kampania Białych Serc odbywa się w tym roku Mławie w dniach 12 – 21.10. pod hasłem „Nie skazuj na zapomnienie”. Organizatorzy pragną podkreślić w tegorocznej kampanii, że bezdomny i narkoman to przede wszystkim człowiek, któremu należy bezwzględnie pomóc i obok którego nie można przejść obojętnie.

Pomysłodawcą kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Symbolem kampanii jest białe serduszko zawieszone w oknie, a jej zasadniczym celem propagowanie życia bez narkotyków. Odbiorcami kampanii są dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i wychowawcy. W ramach kampanii odbywają się w naszym mieście imprezy sportowe propagujące zdrowy styl życia jak „Bieg serduszek”, Marsz Białych Serc z orkiestrą, koncerty, spotkania młodzieży oraz rodziców z byłymi uzależnionymi i z policją, konkursy plastyczne. Wydawane są także posiłki dla najuboższych i bezdomnych w Mławie.

Dziś wieczorem w godz. 19 – 21 w siedzibie „Gniazda” przy ulicy Nadrzecznej 6 w Mławie odbędzie się wystawa zdjęć pod tytułem „Skazani na zapomnienie”. Na jutro natomiast zaplanowano akcję pn. „To nie krasnoludki…a więc budzimy mieszkańców”, podczas której wszyscy chętni uczestnicy przejdą ulicami Mławy z transparentami, gwizdkami, będą rozdawać ulotki mieszkańcom oraz mówić o problemie osób bezdomnych i uzależnionych. Zbiórka przy ulicy Nadrzecznej za sklepem Biedronka!

Na zakończenie kampanii, w niedzielę 21 października w godzinach wieczornych spotykajmy się wszyscy, aby ułożyć płonące serce ze zniczy i w ten sposób w chwili ciszy uczcić pamięć ofiar uzależnień i tragicznie zmarłych bezdomnych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w te ostatnie akcje kampanii. Nie bądźmy obojętni!

Honorowy patronat nad tegoroczną Kampanią Białych Serc objęli: biskup płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Paweł Lucima – ambasador Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie, Wiesław Hagedorny – dziennikarz, Kamil Bazelak – strongman, zawodnik MMA, Zofia Klepacka – reprezentantka Polski w windsurfingu, brązowa medalistka z Londynu oraz Jolanta Horodecka-Wieczorek – pisarka.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Mława, www.bialeserca.pl.tl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*