Marzec w kinie Kosmos

Sęp, Nieulotne, Syberiada polska, Niemożliwe oraz Delikatność – oto propozycje filmowe mławskiego kina Kosmos na marzec 2013.

 

Najnowszy film Jacka Borcucha pt. „Nieulotne” to historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostanie przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów. Główne role w filmie zagrali utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Jakub Gierszał i Magdalena Berus. Zdjęcia do filmu autorstwa Michała Englerta zyskały uznanie jurorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance. Michał Englert otrzymał nagrodę dla najlepszego operatora filmu zrealizowanego poza USA.

Thriller „Sęp” to filmowy debiut reżyserski Eugeniusza Korina. Akcja filmu rozpoczyna się gdy w centrum Europy nagle, bez śladu zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa – policjanta (w tej roli Michał Żebrowski), który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bezwzględny. Do czasu gdy poznaje Nataszę (w tej roli Anna Przybylska), kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę.

„Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego to opowieść o Polakach, Ukraińcach, Żydach, mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar. Losy przesiedlonych przedstawione są widzom z perspektywy młodego Staszka, który trafia na Syberię wraz z ojcem, matką i bratem. Wspólnie ze swoimi towarzyszami niedoli rozpoczyna on ciężkie zmagania o przetrwanie, w których najgroźniejszym przeciwnikiem okazuje się nie terroryzujące NKWD, ale straszliwa i bezlitosna natura. Ponad historycznymi podziałami, wbrew narodowym uprzedzeniom Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Buriaci, Czeczeni razem muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu.Syberiada polska” to opowieść o zwycięstwie człowieczeństwa.

„Niemożliwe” w reżyserii Juana Antonio Bayona to poruszająca i nakręcona z rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami. Tajlandia, 2004 rok. Maria i Henry wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło.

Na zakończenie miesiąca zmiana w repertuarze kina. Zamiast zapowiadanej wcześniej „Pasji” Mela Gibsona, 28 marca w kinie Kosmos będzie można obejrzeć francuską komedię romantyczną – „Delikatność”.

Repertuar kina Kosmos na marzec 2013

 

Źródło: filmweb.pl