Rolnicy, składajcie wnioski przez Internet

15 marca 2013 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie nabór wniosków o dopłaty dla rolników za bieżący rok. Wniosków tych rolnicy nie muszą już składać czy przesyłać do Agencji w formie papierowej. Mogą je dużo łatwiej i wygodniej złożyć przez Internet.

ARIMR

Od 2011 r. rolnik może złożyć jeden wspólny wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich, pomocy ONW i płatności rolnośrodowiskowych, bez wychodzenia z domu. Aby uzyskać taką możliwość wystarczy wystąpić do ARiMR o login i kod dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji. W tym celu należy złożyć w swoim biurze powiatowym ARiMR specjalny wniosek, który jest do pobrania tutaj. Posiadając dostęp do systemu teleinformatycznego ARiMR można również dokonywać zmian w Rejestrze Zwierząt Gospodarskich. Login i kod dostępu do systemu teleinformatycznego ARiMR jest nadawany bezterminowo.

Wypełnienie wniosków przez internet nie jest trudne. Ubiegający się o dopłaty rolnik, po zalogowaniu się do systemu teleinformatycznego ARiMR, na ekranie komputera zobaczy wstępnie wypełniony przez Agencję wniosek o przyznanie mu płatności za 2013 rok. Tak jak w przypadku papierowego wniosku spersonalizowanego, w wersji elektronicznej, ARiMR korzysta z informacji, które rolnik podał w ubiegłorocznym wniosku o przyznanie dopłat. Rolnikowi pozostaje wypełnienie  załączników graficznych, na których trzeba „wyrysować” swoje działki rolne. Niewątpliwą zaletą wypełniania wniosku przez Internet jest to, że system podpowie od razu, gdzie mogły zostać popełnione błędy, podczas wypełniania wniosku. To z całą pewnością ułatwi poprawne ich wypełnienie. Ważne jest przy tym, że wypełnianego wniosku o przyznanie płatności nie trzeba od razu zatwierdzać, co jest równoznaczne z jego przekazaniem do Agencji. Można go sobie zapisać, ponownie przejrzeć w późniejszym terminie i wprowadzić ewentualne poprawki czy uzupełnienia i dopiero wtedy zatwierdzić i wysłać. W przygotowaniu wniosku można skorzystać z instrukcji jego wypełnienia, dostępnej na stronie internetowej ARiMR.

Szybko, wygodnie i ekologicznie, bez kolejek i zbędnego stresu. Czy rolnicy zmienią swoje przyzwyczajenia? My gorąco zachęcamy do wyboru tej metody składania wniosków i zapraszamy rolników do biura powiatowego ARiMR a Mławie (ul. Graniczna 8) w celu złożenia wniosku o nadanie loginu i kodu dostępu.

Źródło: ARiMR