Rusza projekt „Tanecznym krokiem – tango przez zakochaną Mławę”

Mławskie Forum Aktywnych Kobiet rusza w tym miesiącu z nowym projektem, realizowanym w ramach programu „Seniorzy w akcji”, pod nazwą: „Tanecznym krokiem – tango przez zakochaną Mławę”.

Chcielibyśmy zebrać, a później uwiecznić historie miłosne starszych wiekiem mławian. Historie te związane byłyby także z konkretnymi miejscami np. ławeczka w starym parku, wejście do kamienicy, czy nawet drzewo albo miejsce na chodniku. Te miejsca chcielibyśmy następnie oznaczyć. Naszym staraniem byłoby także, aby wykorzystana w tym celu sztuka ulicy była nie tylko prosta i niebanalna, a w Mławie nowatorska, ale również estetyczna, wzbudzająca zaciekawienie przechodzących ludzi, zachęcająca do przystanięcia na chwilę i małej refleksji, czy uśmiechu. W ten sposób chcemy stworzyć swoisty, bliski dla odbiorcy „alternatywny szlak turystyczny” stworzony ze wspomnień i przeżyć starszych mieszkańców Mławy – mówią inicjatorzy projektu.

Poza stworzeniem w Mławie sentymentalnej trasy wycieczkowej, w planach projektu jest także wydanie publikacji – przewodnika po zakochanej w Mławie oraz organizacja tanecznych spotkań dla uczestników projektu, a na zakończenie – integracyjnej imprezy – Walentynkowego Milonga.

9.10.2012 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie (sala na piętrze) odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie seniorów oraz młodzież, serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: Mławskie Forum Aktywnych Kobiet

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*