Teatr Exodus wystawia Witkacego

Od 12 lat ciechanowski teatr obcuje z drapieżną i osobliwą twórczością Witkacego. „Oni” to najnowsza sztuka Teatru Exodus, której premiera odbędzie się 19 i 20 listopada br. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sali kina Łydynia.

„Oni” to 11 dramat Witkacego w repertuarze Teatru Exodus. Sztuka pochodzi z 1920 r. i odnosi się do mechanizacji i ponurej przyszłości. Utwór „Oni” nie został wydany, ani wystawiony za życia autora. Pierwszy raz ukazał się drukiem w 1962 r. Na prapremierę czekał 43 lata. Od 1963 r. miał 24 premiery w kraju i 11 za granicą. Sztuka w wykonaniu Teatru Exodus jest prawdopodobnie 25. inscenizacją w Polsce.

Tytułowi Oni są wszechobecni i zdolni do wszystkiego. Absurdalne proroctwa szybko stają się faktem. Oni wkraczają dosłownie i w przenośni. Zdają się panować nie tylko nad życiem ale i umysłami innych. Nastrój dwuznaczności potęguje poczucie zagrożenia. Realność miesza się z fikcją, komedia z horrorem.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Dąbrowska

Scenografia: Anna Goszczyńska i Katarzyna Dąbrowska

Obsada: Konrad Gortad, Bożena Zagórska-Arumińska, Anna Stępień, Maria Pietrzak, Rafał Kaczorek, Radosław Wiernicki, Kinga Siwkowska, Katarzyna Frankowska, Mateusz Matosek, Tomasz Orzoł.

 

Źródło: PCKiSz Ciechanów