Z kim zagra Zawkrze Mława?

Na trzy serie przed końcem fazy zasadniczej siatkarskiej drugiej ligi Zawkrze Mława ma jeszcze szansę na wydostanie się z ostatniej pozycji w tabeli. Wyprzedzenie przedostatniej Bzury Ozorków jest ważne przed play-outami, które rozstrzygnął o pozostaniu w drugiej lidze.

Aby stało się to faktem trzeba zacząć wygrywać mecze. To podstawowy warunek. A okazja jest do tego dobra, bowiem po serii spotkań z drużynami z czołówki tabeli, teraz mławianie zagrają z ósmą, siódmą i szóstą drużyną tabeli, a dwa z trzech spotkań zagrają u siebie.

Już w sobotę (9. lutego o godz. 17.00) Zawkrze Mława podejmie w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie trzecią od końca w ligowej tabeli Żyrardowiankę Żyrardów. Strata punktów w sobotę praktycznie oznaczać będzie to, że rundę zasadniczą Zawkrze Mława zakończy w roli outsidera rozgrywek.

Wygrać z Żyrardowianką

Aby wygrać z tym rywalem i poważnie myśleć o utrzymaniu się w lidze zawodnicy muszą być skoncentrowani na grze od pierwszej do ostatniej piłki. Za często powtarza się sytuacja, że sędzia wyprowadza z równowagi naszych zawodników. Czas najwyższy do pomyłek sędziowskich się przyzwyczaić i nauczyć się kontrolować swoje zachowanie, bo na decyzje sędziego wpływu nie mamy. Zbyt często po pomyłce sędziego rywal dostaje gratis kilka punktów, bo zawodnicy Zawkrza albo dostają kartki, albo na kilka minut przestają grać w siatkówkę rozpamiętując sytuację przez kilka minut. Ile punktów przez takie zachowanie Zawkrze straciło w tym sezonie? Z pewnością za dużo.

Z takim rywalem jak Żyrardowianka należy z pewnością zrezygnować ze zbędnego ryzyka. Mecze drużyn z dolnych rejonów tabeli wygrywa zazwyczaj ten, kto popełni mniej błędów. Dajmy więc je popełniać rywalom, jeśli nie będzie „siedziała” mocna zagrywka – grajmy taktycznego flota, jeśli będzie trudna pozycja do ataku – grajmy kiwką – dajmy chłopakom z Żyrardowa okazje do popełniania błędów. Przy pełnej koncentracji i małej ilości błędów własnych ten mecz na pewno będzie zwycięski, a wówczas na kolejny mecz do Warszawy pojedziemy z podniesionym czołem po następne ligowe punkty!

Z kim w serii zasadniczej zagrają rywale?

Wyprzedzająca Zawkrze czterema punktami Bzura Ozorków zagra z liderem i wiceliderem, a w ostatniej kolejce z Żyrardowianką. O ile w dwóch pierwszych meczach szanse Bzury na punkty są tylko teoretyczne, to w ostatnim meczu sprawa podziału trzech punktów jest otwarta. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że aby wyprzedzić Bzurę, Zawkrze Mława w ostatnich trzech meczach będzie musiało zdobyć co najmniej 7-8 punktów. Czy ten scenariusz jest realny, skoro w dotychczasowych 15 meczach Zawkrze Mława wygrało tylko dwa razy i zdobyło zaledwie 5 punktów? Koncentracja, taktyka, mądrość w grze i trochę szczęścia powinny dać Zawkrzu trzy wygrane w ostatnich trzech spotkaniach.

Zawkrze: Żyrardowianka (d), MOS Wola Warszawa (w), Centrum Augustów (d)

Bzura: Trójka Międzyrzec (d), Pronar Hajnówka (w), Żyrardowianka (d),

Żyrardowianka: Zawkrze (w), AKS UŁ Łódź (d), Bzura (w)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*