Zawkrze Mława nie wykorzystało szansy

Siatkarze drugoligowego Zawkrza Mława nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie już dziś utrzymania w lidze. W dzisiejszym, rozegranym w Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego, meczu okazali się gorsi od siatkarzy UKS Centrum Augustów. 

 

W dzisiejszym spotkaniu Zawkrze nie sprostało rywalom z Podlasia. Bardzo emocjonujący, trwający ponad dwie godziny mecz, zakończył się porażką Zawkrza w stosunku 2:3 (23:25, 25:17, 17:25, 25:21, 7:15). Po tej porażce stan rywalizacji do trzech zwycięstw jest remisowy 2:2 i o ostatecznym wyniku rywalizacji pomiędzy Centrum i Zawkrzem rozstrzygnie piąty mecz, który odbędzie się już w najbliższą środę w Augustowie.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo emocjonujące, ale nie stało na najwyższym poziomie. Obie drużyny popełniły dużą ilość błędów, często robiąc to całymi seriami. Jedynie pierwszy set był setem wyrównanym, granym punkt za punkt, w którym oba zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Pozostałe sety przebiegały pod wyraźne dyktando jednej z drużyn. W drugim i czwartym secie od początku do końca dominowało Zawkrze, doprowadzając dwukrotnie do remisów 1:1 i 2:2. Trzeci i piąty set zakończyły się wyraźnymi wygranymi gości.

Teraz przed Zawkrzem wyjazdowe, bardzo trudne, spotkanie w Augustowie. I chociaż większe szanse na wygraną daje się siatkarzom Centrum, wydaje się, że Zawkrze nie stoi na straconej pozycji i przy pełnej koncentracji mławianie są w stanie wygrać z augustowianami decydujące wyjazdowe spotkanie.

W drugiej parze play-outów Bzura Ozorków w trzech meczach rozstrzygnęła na swoją korzyść rywalizację z Żyrardowianką Żyrardów.